21-05-2022

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

ВИ ПИТАЄТЕ – МИ ВІДПОВІДАЄМО

Нас дуже часто викладачі запитують про те, які електронні повнотекстові видання кафедри є у Бібліотеці.

Відповідаємо.

1. З виданнями кафедри, які зберігаються у Електронній бібліотеці ви можете ознайомитись скориставшись Електронним каталогом. Умови авторизації - тут. З правилами користування інформаційно-пошуковою системою «УФД/Бібліотека» знайомить розділ «Допомога» (правий верхній кут пошукової системи).

2. У розділі бібліотечного сайту «Ресурси бібліотеки / Нові надходження / Нові надходження до Електронної бібліотеки» ви маєте можливість переглянути перелік повнотекстових видань кафедр, які бібліотека отримала протягом місяця.

3. З переліком повнотекстових видань кафедр за весь період існування Електронної бібліотеки, можна ознайомитися переглянувши розділ бібліотечного сайту «Електронна бібліотека / Видання кафедр». Рік видання - до 2021 року включно.

 

ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ ТА СПІВРОБІТНИКИ УНІВЕРСИТЕТУ!

Умови воєнного стану внесли свої корективи у роботу Бібліотеки, але ми і далі продовжуємо приймати повнотекстові видання професорсько-викладацького складу НТУ. 

З питань передачі електронних видань звертайтеся до відділу інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечння бібліотеки: тел. (044) 284-70-13, e-mail: raskasvic@ukr.net.

 20-05-2022

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

21 ТРАВНЯ - ДЕНЬ НАУКИ

Наука значно полегшує наше життя, служить на благо людства і об'єднує людей в прагненні зробити світ кращим. Щоб вшанувати наукові традиції, працю вчених і наукових співробітників й нагадати, що саме наука є основою інтелектуального потенціалу нації та її майбутнього, в Україні був заснований День науки. Щорічно це свято відзначається в третю суботу травня згідно Указу Президента України «Про день науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97.

Шановні науковці  Національного транспортного університету!

Завдяки вашим  зусиллям  виконуються важливі для університету науково-дослідні роботи, здійснюється підготовка висококваліфікованих кадрів, забезпечується міжнародне співробітництво та академічна мобільність. Бажаємо вам міцного здоров’я, життєвої енергії, нових досягнень на науковій ниві та мирного неба.

 

З  повагою,

колектив бібліотеки НТУ.

 18-05-2022

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

19 ТРАВНЯ - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ВИШИВАНКИ

День української вишиванки відзначається щорічно з 2006 року як національне свято. Саме в цей день українці з гордістю надягають улюблені вишиті  сорочки, сукні і на вулиці відчувається атмосфера свята.

У мирний час в цей день зазвичай влаштовували флешмоби, паради вишиванок, урочисті заходи в містах і селах. Зараз у воєнний час, влада не рекомендує влаштовувати масові заходи, але кожен українець може вдягти вдома вишиванку, або в колі друзів.

Докладніше

 

Цікаві факти про вишиванку, яких ви могли не знати.

 1. Українська вишиванка має надзвичайно давнє походження. Численні дослідження свідчать, що вишите вбрання створювали ще до УІ ст.. Проте, зразки української вишиванки з тих часів, на жаль, не збереглися.
 2. Вишивати національний одяг бралися тільки жінки, адже саме вони дарували виробу потужну позитивну енергетику, а вишиванка символізувала добро, вірність та любов. Це ремесло матері передавали своїм дітям.
 3. Вишиванка хрестиком є найпопулярнішим  швом, який використовують не лише у вишиванках, але й у іншим вишитих виробах. Найчастіше хрестиком виконували елементи рослинного та геометричного характеру.
 4. Першим, хто поєднав українську вишиванку із буденним одягом став  Іван Франко. Саме він скомбінував вишиту сорочку із піджаком. В такому вигляді його можна побачити на 20-гривневій купюрі.
 5. У кожному регіоні Україні техніка вишивання, орнамент, традиційні кольори, якими вишивають сорочку є різними. Візерунок на вишиванці – це важливий код, за символами якого можна прочитати зашифровані послання наступним поколінням.
 6. Найбільша кількість людей у вишиванках, яка зібралась в одному місці, була зареєстрована у 2011 році у місті Рівне. У День Незалежності на центральний майдан міста прийшло 6570 людей у вишиванках. Цю цифру зафіксовано у Книзі рекордів України.
 7. Сьогодні найбільш розповсюджені вишиванки білого кольору . А, наприклад, вишиванки чорного кольору у давнину одягали виключно чоловіки. Сині вишиті сорочки було прийнято одягати жінкам, що вже не планували народжувати, або ж маленьким дівчаткам.
 8. Орнаменти з вишиванки з кожним днем стають все більш популярними. Сьогодні їх втілюють не лише на сорочках, але й на будь-якому сучасному вбранні, на автомобілях та навіть у вигляді татуювання.
 9. Вважається, що у вишиванці має значення абсолютно все – тканина, нитки і їх колір. Є візерунки жіночі та чоловічі, є дитячі.
 10.  Українська вишита сорочка - це не просто елемент гардеробу, а й потужній оберіг. Історики стверджують, що українці споконвіку вишивали такі сорочки «зачаровуючи» їх на здоров’я, удачу або любов. 


17-05-2022

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

 

Пропонуємо ознайомитись із повнотекстовими виданнями професорсько-викладацького складу НТУ, які надійшли до фонду Електронної бібліотеки університету у березні-травні місяці (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження / Надходження до Електронної бібліотеки (березень-травень 2022)").

 

 

 

 

 16-05-2022

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

17 ТРАВНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ ТА ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА

Вітаємо всіх із святом, яке відмічає світ. Цього дня вітають усіх програмістів, системних адміністраторів, інтернет-провайдерів, веб-дизайнерів, редакторів інтернет-видань та інших людей, які зайняті у сфері інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ).

 

Мета свята – сприяти підвищенню рівня поінформованості про можливості, які може принести товариствам та країнам використання інтернету та інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), а також про шляхи подолання «цифрового розриву».

 

Історична довідка

Всесвітній день телекомунікацій
Святкувався щорічно 17 травня з 1969 на відзнаку заснування Міжнародного телекомунікаційного союзу і підписання Першої міжнародної телеграфної конвенції в 1865.

Всесвітній день інформаційного суспільства
В листопаді 2005 Всесвітній саміт з питань інформаційного суспільства (ВСІС) закликав Генеральну Асамблею ООН проголосити 17 травня Всесвітнім днем інформаційного суспільства, щоб наголосити на важливості інформаційно-комунікаційних технологій і широкого кола питань інформаційного суспільства, піднятих ВСІС. Генеральна асомблея в березні 2006 прийняла резолюцію (A/RES/60/252) яка визначила, що Всесвітній день інформаційного суспільства буде святкуватися щорічно 17 травня.

Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства
В листопаді 2006 Повноважна конференція Міжнародного телекомунікаційного союзу в Анталії, Туреччина, вирішила святкувати обидва свята 17 травня як Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства.

 14-05-2022

НОВІ ПРОГРАМИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ І НАУКОВЦІВ

 

ЄС ВІДКРИВАЄ НОВІ ПРОГРАМИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ СТУДЕНТІВ І НАУКОВЦІВ

Студентська мережа Erasmus (Erasmus Student Network – ESN) разом з ESN Ukraine та за підтримки ЄС створила нову платформу, що надає інформацію про освітні можливості та програми підтримки українським студентам і науковцям. 

У розділі «Освіта» МОН України міститься покрокова інструкція вступу до ЗВО та отримання стипендій для української молоді в 16 державах-членах ЄС. 

Створено також окрему програму підтримки для українських науковців, які вимушено покинули Україну. Єврокомісія в межах грантової програми Марії Склодовської-Кюрі запускає спеціальний проєкт, що передбачає: стипендії для докторантів і дослідників, фінансову підтримку їхніх сімей, допомогу у визнанні дипломів, надання житла та роботи.

Загальний бюджет програми – 25 млн євро. Більш детальна інформація щодо реалізації проєкту для українських науковців з’явиться найближчим часом на порталі ERA4Ukraine.

 14-05-2022

НАУКОВІ МОЖЛИВОСТІ ТРАВНЯ

 

МОН ОГОЛОСИЛО ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА ДВА МІЖНАРОДНІ КОНКУРСИ

МОН України продовжує розвивати міжнародну співпрацю, тому в рамках Угод з Міністерством освіти, науки та технічного розвитку Республіки Сербія та Урядом Соціалістичної Республіки В’єтнам розпочато прийом заявок на стипендії у 2022/2023 навчальному році.

Участь у конкурсах можуть взяти як випускники загальноосвітніх навчальних закладів, студенти, що здобули освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр»/«Магістр» та аспіранти. Така співпраця направлена на широкий обмін науковою інформацією на міжнародному рівні та всебічний розвиток наукового потенціалу України.  

Докладніше

 

Стипендії на навчання у закладах вищої освіти Соціалістичної Республіки В’єтнам

Наукове та освітнє співробітництво з Соціалістичною Республікою В’єтнам передбачає надання 40 стипендій на:

 • здобуття вищої освіти освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» та «Магістр» - технічні та філологічні спеціальності (25 стипендій);
 • навчання в аспірантурі (10 стипендій);
 • наукове стажування (5 стипендій).

Перелік документів:

 • заповнена анкета для участі в конкурсі;
 • нотаріально засвідчений і перекладений документ про здобутий освітній чи науково-освітній рівень, додаток до нього;
 • довідка про навчання та академічна довідка (витяг з залікової книжки) для студентів, що навчаються.
 • виписка з балами за останнє півріччя (для учнів загальноосвітніх навчальних закладів);
 • мотиваційний лист;
 • копії паспорта громадянина України та закордонного паспорта;
 • медична довідка, що підтверджує відсутність захворювання на ВІЛ/СНІД;
 • результати ПЛР-тест на COVID-19 (перед поїздкою);
 • фотокартки.

Що включає стипендія?

 • переліт до місця навчання та у зворотний бік (обов’язок сторони, що направляє на навчання);
 • витрати на перебування, а саме навчання, проживання, виплату стипендій, медичне обслуговування, навчальні та наукові поїздки (забезпечуються стороною, що приймає на навчання).

Термін прийняття заявок: до 15 червня 2022 року

Прийом заявок здійснюється МОН у паперовому та електронному вигляді.

Поштова адреса: Проспект Перемоги, 10, 01135, Київ, Україна,

Міністерство освіти і науки України,

Управління міжнародного співробітництва та протоколу.

Електронні заявки необхідно надсилати сюди.

Документи повинні містити примітку «Стипендії на навчання у В’єтнамі 2022».

Докладніше про умови конкурсу та співпрацю з Соціалістичною Республікою В’єтнам.

Стипендії на стажування в університетах Республіки Сербія

Прийом на стажування здійснюється на будь-який факультет університетів Республіки Сербія. Мінімальний період – 3 місяці, а максимальний – 12 місяців.

Перелік документів:

 • заповнена анкета;
 • автобіографія та мотиваційний лист;
 • нотаріально засвідчений і перекладений документ про здобутий освітній чи науково-освітній рівень, додаток до нього;
 • довідка про навчання та академічна довідка (витяг з залікової книжки) для студентів, що навчаються.
 • 2 рекомендаційних листи;
 • погодження прийняття кандидата від сербського навчального закладу;
 • копії паспорта громадянина України та закордонного паспорта (перша сторінка);
 • медична довідка, що підтверджує відсутність інфекційних захворювань.

Що включає стипендія?

 • витрати на перебування: навчання, проживання, харчування;
 • отримання візи;
 • визнання дипломів про освіту;
 • медичне страхування;
 • стипендію у розмірі 15 000 динар кожного місяця.

Термін прийому заявок: до 15 червня 2022 року

Прийняття заявок здійснюється МОН у паперовому та електронному вигляді.

Поштова адреса: Проспект Перемоги, 10, 01135, Київ, Україна,

Міністерство освіти і науки України,

Управління міжнародного співробітництва та протоколу.

Електронні заявки необхідно надсилати сюди.

Документи повинні містити примітку «Стажування в Сербії 2022».

Докладніше про умови конкурсу та співпрацю з Республікою Сербія.

 10-05-2022

ВІЛЬНИЙ ДОСТУП

 

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Електронна бібліотека НТУ поповнилася подарунковим виданням.

У цей нелегкий для всіх нас час, коли є необхідність володіти знаннями, як правильно і оперативно надати першу допомогу, видавництво «Олді+» надало вільний доступ до книги Вайди Тараса Степановича «Долікарська допомога». 

Автор понад 400 наукових та навчально-методичних праць, доцент кафедри спеціальної фізичної та вогневої підготовки Херсонського факультету ОДУВС, кандидат педагогічних наук.

У  навчальному посібнику висвітлені основні правила надання долікарської допомоги постраждалим внаслідок отримання ними різних ушкоджень та травм. Пропоноване видання дає змогу ознайомитися з основними принципами підходів щодо забезпечення збереження життя і здоров’я потерпілого, грамотно побудувати алгоритм оперативних дій у будь-яких екстремальних ситуаціях. Ви дізнаєтеся, як обстежити потерпілого на місці події, надати першу допомогу при травмах, переломах, вивихах та кровотечах.

 

Щиро дякуємо за можливість ознайомитися з даною книгою та чекаємо на подальшу співпрацю.

 

 02-05-2022

ВИКЛАДАЧАМ

 

БЕЗКОШТОВНА СЕРІЯ ОСВІТНІХ ВЕБІНАРІВ ВІД RESEARCH4LIFE

Приєднуйтесь до участі у програмі вебінарів з 6 частин, призначеної для підтримки ваших процесів публікації та дослідницької комунікації.

Ця програма вебінарів, яка проходитиме з травня по липень 2022 року, призначена для дослідників із країн з низьким та середнім рівнем доходу, що відповідають критеріям відбору Research4Life, які хочуть створювати, оцінювати та поширювати свої дослідження.

Ця безкоштовна серія освітніх вебінарів допоможе вам орієнтуватися серед публікацій та наукових комунікацій, щоб ви могли більш ефективно ділитися результатами своїх досліджень і максимізувати свій дослідницький вплив.

Вебінари будуть представлені ключовими зацікавленими сторонами в певній галузі та відрізнятимуться за форматом, включаючи презентації, тематичні дослідження та обговорення. Ви зможете брати участь в обговореннях у чаті під час запитань і відповідей. Можна зареєструватися на всі вебінари серії або вибрати лише декілька. Реєстрація закривається опівночі напередодні кожного вебінару.

Детальніше про вебінари від Research4Life.

 02-05-2022

ВИКЛАДАЧАМ

 

ВЕБІНАРИ УКРАЇНСЬКОЮ. ТРАВЕНЬ 2022

Clarivate, створює потужні ресурси та інструменти, що допомагають науковцям проводити, аналізувати, презентувати наукові дослідження на світовому рівні. Платформа наукової літератури Web of Science, на якій серед 15 баз є головна і перша в світі наукометрична база - Web of Science Core Collection (WoS CC) в якій представлено реферативну інформацію з понад 21800 журналів за усіма галузями знань. В WoS CC відбираються видання, монографії, матеріали конференцій за прозорими критеріями. Проіндексовано реферативні дані кожної публікації: назва, всі автори, всі установи, вихідні дані публікації, резюме, ключові слова, грантова підтримка, пристатейний перелік літератури, що дозволяє визначити цитованість та впливовість окремого документу або групи, певного автору чи наукового колективу, установи або країни. Для більш тонкої аналітики використовуються аналітичні надбудови Journal Citation Reports та InCites де розраховуються не лише абсолютні але і нормалізовані показники. Референс-менеджер EndNote дозволяє суттєво прискорити оформлення та уникнути технічних помилок при оформленні переліку літератури, Авторський профіль Publons з авторським ідентифікатором ResearcherID дозволяє представити здобутки науковцю навіть якщо відбувалися зміни прізвища чи транслітерації.

Для ефективного використання усіх інструментів Clarivate проводить щомісяця безкоштовні вебінари українською у Webex. Необхідна попередня реєстрація. Перейдіть за відповідним посиланням натисніть на слово REGISTER та заповніть анкету. Учасник що прослухав більше 90 % основного часу вебінару отримує на електронну пошту посилання для завантаження сертифікату протягом трьох робочих днів по закінченню заходу.

Докладніше

 

5 травня

Тема: Web of Science Core Collection для ефективної наукової діяльності.
Тези: Можливості Web of Science Core Collection для науковця, викладача та адміністратора. Де знайти ключову літературу за своєю темою? Де знайти партнера або рецензента? Які установи та науковці є лідерами за даним напрямом? Як з ними зв’язатися? Які видання спеціалізуються на даній темі? Які установи фінансували такі дослідження? Як знайти відповіді на ці питання за допомогою базового пошуку з використанням операторів пошуку та символів скорочення. Як виділити найцитованіші роботи останніх років? Як зберегти та поділитися з колегами найцікавішими даними? Як проаналізувати вибірку документів?

Реєстрація: (оберіть зручний час, перейдіть за посиланням, натисніть на Register та заповніть анкету):
10:15–11:15https://bit.ly/3xwPqrN
16:15–17:15https://bit.ly/3JRQuKG

10 травня

Тема: Профіль установи: створення, корегування, використання.
Тези: Коли, навіщо і кому необхідно оцінювати публікаційну діяльність організації? Які показники можна та варто дивитися? Складнощі та шляхи подолання при пошуку і аналізу публікацій установи. Створення та підтримання в актуальному стані профілю установи у Web of Science Core Collection. Які роботи (не) можуть потрапити в профіль організації? Як створити і експортувати в певному форматі список публікацій організації на певні роки. Відповіді на запитання, що буде поставлено в реєстраційних анкетах.

Реєстрація: (оберіть зручний час, перейдіть за посиланням, натисніть на Register та заповніть анкету):
10:15–11:15https://bit.ly/37qRiHV
16:15–17:15https://bit.ly/3jKDx9l

12 травня

Тема: Можливості аналітичного інструменту InCites для науковця та адміністратора.
Тези:: Оглядовий вебінар можливостей аналітичного інструменту InCites. Які дані використовуються, які показники розраховуються, що таке CNCI, на що звертати увагу при аналізі здобутків установи, як порівняти ВНЗ за здобутками у певній галузі. Яка установа більш ефективна в певній галузі, чому? Критерії ефективності співпраці. Пошук партнерів для виконання проектів Аналіз документів за певною темою. Готові автоматичні звіти і результати з урахуванням запитів користувача. Відповіді на запитання, що буде поставлено в реєстраційних анкетах.

Реєстрація: (перейдіть за посиланням, натисніть на Register та заповніть анкету):
10:15–11:15https://bit.ly/37ZGqR1

24 травня

Тема: Research Smarter: Огляд літератури на відмінно.
Тези: Робота з джерелами інформації потребує певних навиків. Незалежно від того, працюєте ви над оглядом чи дисертацію, опис поточного стану проблеми, аргументація вибраної теми, вибір джерел які варті уваги можуть викликати хвилювання не лише у початківців. Не певні з чого почати? Відвідайте цю сесію, щоб дізнатися, як не боятися огляду літератури. Обговоримо як знайти відповідні статті; зрозуміти, які статті вказують на перспективні дослідження; як легко збирати й цитувати посилання; як працювати з посиланнями при написанні роботи та забезпечувати успішну співпрацю зі своїми співавторами.

Реєстрація: (перейдіть за посиланням, натисніть на Register та заповніть анкету):
10:15–11:15https://bit.ly/3rRIqSK

26 травня

Тема: SWOT-аналіз в InCites: справжній коректний аналіз за спеціалізаціями.
Тези: InCites Benchmarking & Analytics на основі даних Web of Science Core Collection надає вам об’єктивні та надійні індикатори, необхідні для прийняття впевнених рішень щодо ваших досліджень. Приєднуйтесь до цієї сесії, щоб дізнатися, як коректно аналізувати продуктивність інституцій, оцінювати співпрацю, визначати експертів у тематиці, демонструвати сильні сторони, відкривати можливості, порівнювати з аналогами тощо.

Реєстрація: (перейдіть за посиланням, натисніть на Register та заповніть анкету):
10:15–11:15https://bit.ly/3vDTqUR

Вебінари проводить Тихонкова Ірина, к.б.н.,
Консультант з регіональних рішень Clarivate

Записи вибраних вебінарів на ютьюб каналі
https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg
 Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20