25-04-2024

ДАРУНКИ БІБЛІОТЕЦІ

 

 

Висловлюємо щиру подяку Онищенку Артуру Миколаєвичу, завідувачу кафедри мостів, тунелів та гідротехнічних споруд, доктору технічних наук, професору за подаровані до фонду бібліотеки монографії :

  • «Забезпечення надійності та довговічності гідротехнічних  споруд транспортного будівництва з дорожніх водопропускних труб в умовах експлуатації»;

  • «Транспортні споруди із металевих гофрованих конструкцій: проектування, будівництво, випробування;

  • «Теоретичні та практичні методи проектування залізобетонної плити проїзної частини з незмінними опалубка ми на транспортних спорудах»

та навчального посібника «Водопостачання і водовідведення, теплогазопостачання і вентиляції».

 

Книжкові дарунки  стали вагомим внеском до нашого фонду і допоможуть в освітньому процесі нашим студентам, а ми маємо можливість познайомити Вас з сучасною науково-методичною літературою.

 23-04-2024

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КНИГ І АВТОРСЬКОГО ПРАВА

Книги — це справжній всесвіт для мрійників. Одні мрійники пишуть про неймовірні історії й небачені світи, інші занурюються в написане, подорожуючи в просторі та часі, не виходячи з дому. Книги володіють унікальною здатністю як розважати, так і навчати людей. Вони одночасно є засобом для дослідження найпотаємніших куточків нашої душі та всього, що знаходиться за межами нашого особистого досвіду. Щоб підкреслити важливе значення книг, письменників та авторських прав, які їх захищають, ЮНЕСКО в 1995 році проголосила Всесвітній день книг і авторського права (World Book and Copyright Day), який відзначається щорічно 23 квітня.
 
Всесвітній день книги і авторського права – це щорічна подія, присвячена святкуванню радості читання і цінності книг. Щороку 23 квітня люди в усьому світі беруть участь у заходах, щоб визнати важливу роль книги як сполучної ланки між минулим і майбутнім, як мосту, що з’єднує покоління і культури. Цього дня ЮНЕСКО разом з міжнародними організаціями, що представляють видавців, книготорговців та бібліотеки, обирає місто, яке на один рік стає Всесвітньою столицею книги, щоб очолити різні ініціативи, які підтримують імпульс святкування цього дня. Докладніше ...
 


22-04-2024

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МАТЕРІ-ЗЕМЛІ

22 квітня уся світова спільнота відзначає Міжнародний день Матері-Землі. І дійсно, Земля є нашою Матінкою та Годувальницею. Це спільний дім для всього людства, у якому створені дивовижні умови, що дозволяють людям отримувати радість та насолоду від життя. У той самий час відношення людини до Землі, як до свого помешкання, є тільки споживацьким. Не всі усвідомлюють той факт, наскільки сильно кожен з нас впливає на стан планети. Питання тільки в тому, яким є цей вплив: позитивним чи негативним? Ця дата дозволяє кожному поставити собі це питання, а також задуматися над тим, що хорошого я можу зробити для свого дому, для своєї матінки. Докладніше ...
 


15-04-2024

ДАРУНКИ БІБЛІОТЕЦІ

 

 

 

ПОДАРУНОК БІБЛІОТЕЦІ ВІД КАТЕРИНИ СОФІЙЧУК

І знову приємний сюрприз для бібліотеки… Ми отримали чудовий подарунок від кандидата економічних наук, доцента Софійчук Катерини Костянтинівни – автореферат дисертації та дисертацію «Scientific and methodological support for controlling in the enterprise management systems». 

Щиро дякуємо пані Катерині за таку добру ініціативу, адже подаровані видання неодмінно стануть вагомим доповненням до зібрання наукових видань Електронної бібліотеки НТУ.

 15-04-2024

МАСОВІ ЗАХОДИ

 

Студентське життя Університету це не лише лекції, семінари, навчання, наука, але й різноманітні культурно–мистецькі заходи, які сприяють саморозвитку, самовираженню і самореалізації молоді. Як свідчать результати соціологічних досліджень, студенти віддають перевагу проводити вільний час у товаристві друзів, книг або комп’ютеру/

11 квітня  в читальному залі бібліотеки пройшли інтелектуальні ігри студентів I-IV курсів університету де молодь занурювалась у світ стратегій, логіки та веселощів. Ініціатором і модератором заходу виступили органи студентського самоврядування.

Працівники бібліотеки НТУ підготували книжкову виставку «Мальовнича  Україна», а кафедра комп’ютерної, інженерної графіки та дизайну представила творчі  роботи своїх викладачів і студентів.

 15-04-2024

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

Складно собі уявити сучасне життя без досягнень науки. Адже лише завдяки науці людство досягло прогресу розвитку, пройшло шлях від перших спроб вивчення світу до космічних польотів та нанотехнологій.

Українці дуже працьовита і талановита нація, а наш перелік винаходів, який є заслугою наших співвітчизників, цьому доказ. На жаль не завжди повністю реалізувати себе наші вчені можуть саме в Україні, але і за її межами вони вигідно виділяються в науковому світі.

Інформаційно-бібліографічний відділ  пропонує вашій увазі тематичний дайджест  “Відомі та маловідомі винаходи українців”.

Сподіваємося що ця інформація буде корисна для вас.

 09-04-2024

БІБЛІОТЕЧНИЙ ДОСВІД

 

 

 

 

 

5 квітня 2024 року директор бібліотеки Національного транспортного університету Олена МІРОШНИК взяла участь в  нараді  директорів університетських бібліотек на базі Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. Присутні поділились досвідом спілкування під час акредитації освітніх програм та проблемами в щоденній роботі.  В рамках зустрічі учасники наради відвідали Музей кафедри анатомії людини НМУ ім. О. О. Богомольця.

 25-03-2024

ВИДАТНІ УКРАЇНЦІ

 

 

 

В’ячеслав  Максимович Чорновіл (1937-1999) – український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та націо-нальної дискримінації українського народу, політичний в’язень СРСР. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 1980-х-90-х років, Герой України (2000 рік, посмертно). Журналіст, який пішов проти  злочинної  комуністичної системи, і політик, який своєю діяльністю наближав створення незалежної держави.  Романтик , революціонер, стратег – усі його дії були спрямовані з юності на здобуття волі  століттями поневоленої України. Це було в його генах, і він не відступав від цієї мети аж до смерті.

Своє кредо В.Чорновіл  визначив так : «Дай Боже, нам любити Україну понад усе  сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши.  Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі». Докладніше 19-03-2024

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

 

19 березня українська письменниця, поетеса-шістдесятниця, Лауреатка Шевченківської премії Ліна Костенко святкує свій 94-й день народження.

Видатна і знана кожному українцю поетеса і письменниця, яка здобула всесвітнє визнання завдяки своїй глибокій поезії та літературній діяльності. Одна з найважливіших фігур сучасної української літератури, бо Костенко справді значно вплинула на розвиток України, як культурний, так і громадський.

Ліну Костенко вважають генієм слова, залізною жінкою та живою легендою. Безкомпромісна, принципова, вперта, вимоглива, горда. Часом різка, гостра, як бритва, з блискавичною реакцією і неабияким почуттям гумору.

 

Бібліотека пропонує вашій увазі віртуальну виставку «Ліна Костенко – Поетеса епохи».

 18-03-2024

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

 

Постать Івана Мазепи одна з найзагадковіших в українській історії. Дискусія, полеміка щодо оцінки його дій, вчинків і досі триває у науковій, популярній літературі. Причиною тому – великий масштаб цієї особистості, яку важко збагнути, вмістити у певні рамки зрозумілості, осягнення. Гетьмана любили і ненавиділи, поважали і побоювались, цінували і остерігались, прославляли і оббріхували як в часи його кермування, так і пізніше, у наступні десятиліття та століття.

З нагоди 385-ї річниці від  дня народження  бібліотека пропонує бібліографічний огляд про життя та діяльність гетьмана України Івана Мазепи. Докладніше...

 
Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20