27-09-2024

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

 

 

Всіх любителів подорожей, активного відпочинку, його організаторів вітаємо з Всесвітнім днем туризму та Днем туризму в Україні!

Бажаємо всім, хто пов’язаний з туристичною галуззю яскравих вражень та незабутніх емоцій, захоплюючих подорожей, нових маршрутів і повний рюкзак щастя. Нехай здоров'я і фінанси дозволяють, а життя розташовує до подорожей. І нехай компас долі завжди вказує на благополуччя і успіх.

 

 



25-09-2024

САЙТ «ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА НТУ»

 

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ САЙТУ!

Нагадуємо, що з серпня 2024 року розпочав роботу новий сайт університетської Бібліотеки під назвою «Електронна бібліотека Національного транспортного університету».

Все, що ви хотіли знати про ЕБ ви знайдете на платформі GoogleSites. Будемо раді зустрічі з вами за адресою:  https://www.e-library.ntu.edu.ua 

 

P.S. Для зручності ми зробили гіперпосилання, яке знаходиться  на верхній панелі сайту, біля "НТУ в обличчях".

 



25-09-2024

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

 

 

 

 

Пропонуємо до уваги користувачів нові надходження, що надійшли до фонду Електронної бібліотеки НТУ у липні-вересні поточного року.

Меню сайту: "Навігатор ресурсами бібліотеки / Нові надходження / Надходження до Електронної бібліотеки (липень-вересень 2024)".

 

 

 



25-09-2024

АКРЕДИТАЦІЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ

 

З питанням акредитації освітніх програм в університетському житті доводиться зустрічатися чи не усім. Не менш важливим процес акредитації є і для бібліотеки, яка дотична до організації освітнього процесу для тієї чи іншої ОП.

 

Більшість ресурсів доступні в онлайн форматі на вебсторінках сайтів Бібліотеки НТУ: офіційному та «Електронна бібліотека НТУ» на платформі Google Сайти.

 

З інформацією про Бібліотеку можна ознайомитись на офіційному сайті Бібліотеки (меню сайту: Про нас).

 

З переліком електронних видань кафедр, які були передані до Бібліотеки протягом місяця, можна ознайомитися ТУТ. (на офіційному сайті книгозбірні).

 

З переліком повнотекстових видань кафедр, за весь період існування Електронної бібліотеки, не враховуючи поточний рік, можна ознайомитися ТУТ. (сайт «Електронна бібліотека НТУ». Меню сайту: На Замітку / Кафедрам / Видання кафедр).

 

Надається інформація про книгозабезпеченість навчальних дисциплін друкованою та електронною літературою, що є в бібліотеці. Довідки за телефоном: +38 (044) 285-77-90.

 

Більше інформації для кафедр університету ви знайдете ТУТ (сайт «Електронна бібліотека НТУ». Меню сайту: На Замітку / Кафедрам )

 

РОЗКРИВАЄМО ФОНД ЕЛЕКТРОННОЇ БІБЛІОТЕКИ  НТУ БІБЛІОГРАФІЧНИМИ ПОКАЖЧИКАМИ

До професійних знань – з електронними виданнями професорсько-викладацького складу НТУ : до 80–річчя створення НТУ : бібліографічний покажчик / НТУ, Бібліотека ; укладач зав. відділом інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотеки В. А. Рассказова. – Київ : НТУ, 2024. – 474 с.

Надходження до електронної бібліотеки Національного транспортного університету за 2023 рік : бібліографічний покажчик / НТУ, Бібліотека ; укладач зав. відділом інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотеки В. А. Рассказова. – Київ : НТУ, 2024. – 68 с.

 



23-09-2024

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ»

 

 

ІДЕАЛЬНА СПІВАЧКА, ЯКІЙ АПЛОДУВАВ СВІТ

23 вересня 1872 року народилася велика українська оперна співачка Соломія Крушельницька. 

Вона була – довершена гармонія... Винятково сильне і приємне для вуха сопрано, вроджений акторський талант, досконале виконавське мистецтво, краса фізична і духовна. Соломію Крушельницьку досі вважають неперевершеною оперною дівою, яка перетворювала кожну виставу на неповторне мистецьке явище, на те, що означали словом «тріумф». Про неї знав весь світ. Свої особисті концерти вона завжди закінчувала українськими народними піснями. Радіо Свобода зібрало 10 фактів про Соломію Крушельницьку, яку називають «ідеальною співачкою».

 

Життя Соломії Крушельницької варте того, щоб про нього знімати художні фільми, телесеріали, писати романи та документальні розвідки. На її долю випала велика праця, велика слава і велика любов. Вона була дуже відомою і вільною у своїх діях, але війна і обставини зробили її заручницею радянської влади. Вона завжди наголошувала, що вона українка, але в незалежній Україні не так багато встигли зробити для її пам'яті. Докладніше...

 



23-09-2024

ДО УВАГИ ПЕРШОКУРСНИКІВ

 

БІБЛІОТЕКА НАЦІОНАЛЬНОГО ТРАНСПОРТНОГО УНІВЕРСИТЕТУ 

ЗАПРОШУЄ ОТРИМАТИ НАВЧАЛЬНУ ЛІТЕРАТУРУ

ПЕРШОКУРСНИКІВ

ФАКУЛЬТЕТУ АВТОМЕХАНІЧНОГО,

ФАКУЛЬТЕТУ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА,

ФАКУЛЬТЕТУ МЕНЕДЖМЕНТУ, ЛОГІСТИКИ ТА ТУРИЗМУ,

ФАКУЛЬТЕТУ ТРАНСПОРТНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ,

ФАКУЛЬТЕТУ ТРАНСПОРТНОГО БУДІВНИЦТВА!

 

Видача навчально-методичної літератури здійснюється за адресою:

НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кім. 907. Тел. : +38 (044) 285-77-90.

 

Обслуговування користувачів на Абонементі навчальної літератури здійснюється за таким графіком: 

 

Понеділок – п’ятниця з 09.00 до 17.20

Обідня перерва з 13.00 до 13.30

Субота та неділя – вихідні.

 

При собі необхідно мати студентський квиток або документ (паспорт), що посвідчує особу.

 

Увага! Під час повітряної тривоги Бібліотека користувачів не обслуговує.

 



23-09-2024

САЙТ «ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА НТУ»

 

 

Електронна пошта міцно закріпилася як один із ключових способів спілкування в діловому світі. Незалежно від того, працюєте ви віддалено чи ні, швидше за все, ви регулярно надсилаєте електронні листи з різних причин.

 

Що ж таке етикет електронної пошти? Це набір принципів, призначених для того, щоб керувати вашим спілкуванням електронною поштою. Йдеться про використання правильної мови, тону та формату, щоб ваші повідомлення виглядали чіткими, ефективними та професійними.

 

У швидкоплинному світі ділового спілкування опанування етикету електронної пошти змінює правила гри. Дотримуючись цих простих правил і заборон, ви зможете стати професіоналом електронної пошти. Докладніше…

 



20-09-2024

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ»

 

 

Геній або безумець?

Мрійник або професіонал?

Деспот або першовідкривач?

20 вересня 1519 року п'ять кораблів на чолі з «Вікторією» відплили з Іспанії в невідомість. Капітаном судна був Фернан Магеллан.

Його подорож стала легендою, але чи знаємо ми реальну історію? Він не планував кругосвітнє плавання, але ряд надзвичайних подій зробив його подорож віхою в історії. Докладніше... 



19-09-2024

МІЖНАРОДНІ ДНІ ТА СВЯТА

 

  

21 ВЕРЕСНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ

Кожен рік  21 вересня  світова  спільнота  відзначає Міжнародний День Миру. Понад 40 років тому він був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН.  Генеральна Асамблея ООН оголосила цей день днем, присвяченим укріпленню ідеалів Миру шляхом дотримання 24 годин ненасилля і припинення вогню.

Невід’ємною процедурою початку святкових заходів у всьому світі слугує символічний «Дзвін миру». Цей  дзвін  був  відлитий з монет, які зібрали  діти  з 60 країн  світу.  На ньому є напис: «Хай живе загальний мир у всьому світі». У межах церемонії, яка триває приблизно 15 хвилин, обов’язковою є хвилина мовчання в пам’ять про тих, хто загинув у військових конфліктах.

В Україні День миру закріплено  відповідно  до Указу Презедента  України № 100 від 5 лютого 2002 року. 

Міжнародний  день миру є символом надії та співчуття для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення воєнних конфліктів та створення світу без війн. Особливо це відчуття нині актуальне для нас — українців. Цей день — не лише  символічна  дата,  але й важливе    нагадування світу про те, що в нашій країні триває жорстока і кривава війна. Наша земля вже десять років  страждає  від війни, яку почала  Росія.  Російський агресор атакує Україну з 2014 року. З 24 лютого 2022 року російська орда розпочала широкомасштабний геноцид українського народу прямо на очах усієї світової спільноти. Ракетні удари по всій території України, десятки тисяч жертв серед мирного  населення, сотні убитих дітей, зруйновані школи та лікарні, цілі міста.

На сьогодні для нашої держави це свято є особливо значимим. Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидшу перемогу України у війні, про повернення  рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях, захист від агресора.

Мир у рідній вільній та незалежній Україні – це найзаповітніше бажання, котре ми висловлюємо вголос так згуртовано, як ніколи раніше. Упевнені, що чергові випробування на незламність ми пройдемо з честю, і вони зроблять нас ще сильнішими.

У цей день щиро бажаємо усім нам миру, спокою та добробуту!

Нехай мир якнайшвидше  запанує у всіх містах і селах України. Слава героям, які наближають нашу Перемогу!

 



19-09-2024

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ»

 

 

"Оксана Забужко — це голос, який формує і змінює українську культуру. Вона робить те, чого бояться інші — говорити про те, що болить", — казала про письменницю Катерина Калитко в одному зі своїх інтерв'ю.

Значення Оксани Забужко в українській культурі важко переоцінити: її твори стали знаковими для новітньої літератури та сформували не одне покоління авторів та авторок. Ім'я авторки знають та поважають на лише в Україні, але й у багатьох країнах світу, де існують її переклади.

19 вересня письменниці виповнюється 64 роки. Докладніше… 

 




Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20