09-12-2021

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

10 ГРУДНЯ - ДЕНЬ НОБЕЛЯ

День Нобеля - це щорічне вручення Нобелівської премії, яке проходить 10 грудня в Стокгольмі. Нобелівські премії користуються міжнародним визнанням як найпочесніша громадянська відзнака. Кожен лауреат отримує золоту медаль із зображенням Нобеля і диплом.
Нобелівські премії з фізики, хімії, фізіології або медицини, літератури та економіки вручає лауреатам його Величність Король Швеції на церемонії, що проходить у річницю смерті Альфреда Нобеля (в 1896 році в Сан-Ремо). Розмір грошової премії змінюється щорічно і становить приблизно 1 мільйон доларів. Нобелівські премії мають великий міжнародний престиж і, крім того, пропонують лауреатам значну економічну підтримку.
 


29-11-2021

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

30 ЛИСТОПАДА - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ

Цей день відзначається починаючи з 1988 року.
Рік не випадково став родоначальником свята, саме в цей рік була зафіксована перша масова епідемія хробака, що одержав назву за ім’ям свого творця - Морріса. За попередніми оцінками комп'ютерний вірус завдав шкоди порядку 96,5 мільйона доларів. Сума, наведена вище, є офіційною. Саме тоді фахівці задумалися про необхідність комплексного підходу до забезпечення інформаційної безпеки.
У 1988 році американська асоціація комп’ютерного обладнання оголосила 30 листопада міжнародним Днем захисту інформації (Computer Security Day).
Таким чином Асоціація хотіла нагадати всім про необхідність захисту комп’ютерної інформації та звернути увагу виробників і користувачів устаткування і програмних засобів на проблему безпеки.
З тих пір в цей день з ініціативи Асоціації комп’ютерного обладнання проводяться міжнародні конференції щодо захисту інформації, які супроводжуються масою цікавих заходів.
 


29-11-2021

ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ

 

29 ЛИСТОПАДА В ІСТОРІЇ

539 - землетрус майже повністю знищив місто Антіохія (сучасна Антакія в Туреччині)

1775 - ІІ Континентальний конгрес США у Філадельфії проголосив створення Комітету таємниці листування.
Нова організація повинна була донести до Європи ідеї молодої американської держави та отримати фінансову і військову допомогу від інших країн

1778 - народився Григорій Квітка-Основ'яненко (Квітка), український письменник, драматург, культурно-громадський діяч

Докладніше

 

1783 - на засіданні Російської академії княгиня Катерина Дашкова запропонувала для використання літеру "ё"

1802 - народився Вільгельм Гауф, німецький письменник-казкар

1823 - народився Матвій Симонов (Номис), український етнограф і фольклорист, письменник, відомий збирач приказок і прислів'їв

1877 - американський винахідник Томас Едісон уперше продемонстрував публіці фонограф - перший звукозаписувальний пристрій

1899 - швейцарський футбольний ентузіаст Ганс Гампер заснував у Каталонії футбольний клуб "Барселона"

1899 - народився Григорій Косинка (Стрілець), український письменник доби розстріляного відродження

1945 - гелікоптер R5, сконструйований екс-киянином Ігорем Сікорським, провів першу у світі вертолітну рятувальну операцію.
Біля берегів Коннектикута сильний шторм посадив на мілину нафтову баржу. Двох осіб змило у воду, команда не могла їх підняти на борт. Тоді на допомогу прийшов екіпаж гелікоптера, який дістав потерпілих із бурхливого океану

1961 - Америка запустила в космос першу тварину - шимпанзе Еноса. На кораблі "Меркурій-Атлас-5" мавпа зробила два витки навколо Землі

1999 - з метою запровадження атрибутів державності указом Президента №1507/99 ухвалено, що офіційними символами глави держави є: прапор (штандарт) Президента України, знак, гербова печатка, булава Президента України

 

 



23-11-2021

ТЕХНІЧНІ РОБОТИ НА СЕРВЕРІ НТУ

 

ДО УВАГИ СТУДЕНТІВ, ВИКЛАДАЧІВ ТА СПІВРОБІТНИКІВ УНІВЕРСИТЕТУ!

Інформаційно-обчислювальним центром НТУ проводяться технічні роботи на сервері. У зв'язку із цим Електронний каталог бібліотеки  працює з перебоями, можливі збої роботи бібліотечного сайту.

Слідкуйте за повідомленнями

 

 



18-11-2021

СТАНДАРТИ ВИЩОЇ ОСВІТИ

 

 

 

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ СТАНДАРТУ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 145 "ГІДРОЕНЕРГЕТИКА" ДЛЯ ПЕРШОГО (БАКАЛАВРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ  

Наказ МОН № 1196 від 08.11.2021 року

 

Докладніше

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

НАКАЗ

 

№ 1196 від 08 листопада 2021 року

 

Про затвердження стандарту
вищої освіти зі спеціальності
145 Гідроенергетика для
першого (бакалаврського)
рівня вищої освіти

 

На виконання частини шостої статті 10, підпункту 16 частини першої статті 13 Закону України «Про вищу освіту», підпункту 12 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630 з урахуванням Методичних рекомендацій щодо розроблення стандартів вищої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 01червня 2016 року № 600 (в редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 30 квітня 2020 року № 534), НАКАЗУЮ:

1.Затвердити стандарт вищої освіти зі спеціальності 145 Гідроенергетика галузі знань 14 Електрична інженерія для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, що додається.

2. Установити, що стандарт вищої освіти, затверджений пунктом 1 цього наказу, вводиться в дію з 2021/2022 навчального року.

3. Визнати таким, що втратив чинність наказ Міністерства освіти і науки України від 24 квітня 2019 року № 562 «Про затвердження стандарту вищої освіти за спеціальністю 145 «Гідроенергетика» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти».

4. Департаменту забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій (Єрко І.) зробити відмітку у справи архіву.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Вітренка А.

 

Міністр                             Сергій Шкарлет

 



09-11-2021

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

 

Бібліотека підготувала до друку бібліографічний покажчик «Електронні повнотекстові видання професорсько-викладацького складу НТУ (2017-2020)».

 

Бібліографічний опис:

Електронні повнотекстові видання професорсько-викладацького складу НТУ (2017-2020) : бібліографічний покажчик / укладач зав. відділом інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотеки В. А. Рассказова. – К.: НТУ, 2021. – 182 с.

 

Покажчик містить бібліографічну інформацію про видання НТУ, які Бібліотека отримала від викладачів кафедр університету протягом 2017-2020 років. Він стане у нагоді викладачам, аспірантам та студентам НТУ.

Переглянути повний текст видання ви можете у Електронній бібліотеці  Національного транспортного університету. Для початку роботи з ЕБ вам необхідно авторизуватися у електронному каталозі.



08-11-2021

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

9 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Тисячі українців щороку беруть участь у флешмобі й приєднуються до написанню радіодиктанту національної єдності.

З 2015 року організатори цієї акції розпочинають, так би мовити процес диджиталізації: тепер написані диктанти можна сканувати або сфотографувати й надсилати електронною поштою (щороку найкращі роботи нагороджуються призами).

Шановні  друзі!

В сьогоднішніх умовах ми не зможемо зібратися разом, щоб написати радіодиктант, тому готуємося писати віддалено 9 листопада о 10 годині ранку. Долучайтесь до нас і надсилайте фотографії зроблені під час написання диктанту нам на електронну пошту.

Бажаємо успіху!

 



25-10-2021

ДОСЛІДНИКАМ

 

РОЗПОЧАТО ПРИЙОМ ДОКУМЕНТІВ НА КОНКУРС НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ РОЗРОБОК ЗА ДЕРЖАВНИМ ЗАМОВЛЕННЯМ НА 2022-2023 РОКИ

Міністерство освіти і науки України оголошує конкурсний відбір науково-технічних (експериментальних) розробок за державним замовленням, виконання яких розпочнеться у 2022 році за рахунок коштів державного бюджету. Відповідний наказ оприлюднено на сайті МОН.

Прийом документів здійснюватиметься до 25 листопада 2021 року включно.

Конкурс проводиться для формування пропозицій щодо державного замовлення на науково-технічні (експериментальні) розробки та науково технічну продукцію. У Конкурсі можуть взяти участь підприємства, установи та організації незалежно від форм власності, що мають працівників відповідної кваліфікації, обладнання та матеріально-технічну базу.

Докладніше

 

Конкурсний відбір науково-технічних розробок здійснюється за результатами наукової і науково-технічної експертизи за такими критеріями:

  • спрямованість на отримання науково-технічного (прикладного) результату, доведеного до стадії практичного використання;
  • відповідність запланованого науково-технічного (прикладного) результату пріоритетним державним потребам для забезпечення розвитку економіки, суспільства, зміцнення національної безпеки на основі використання наукових та науково-технічних досягнень, у тому числі шляхом розроблення технологій подвійного призначення.

Науково-технічні розробки подаються в формі заявки на участь у конкурсі, яка заповнюється учасником. Рекомендації щодо заповнення заявки на участь у конкурсному відборі за покликанням.

Учасники Конкурсу мають підготувати відповідні документи: 

  • заявка (три оригінальних примірники), засвідчена підписами наукового керівника розробки та її авторів, керівника учасника Конкурсу та його печаткою (у разі наявності). Подання ксерокопій не допускається; 
  • листи підтримки (один примірник – оригінал, два примірники – ксерокопії); 
  • оптичний носій, який містить заявку в електронному вигляді (у форматах DOC та PDF), скан-копії листів підтримки (у форматі PDF); 
  • супровідний лист із переліком матеріалів, що подаються учасником на Конкурс, засвідчений підписом керівника учасника та його печаткою (у разі наявності); 
  • лист на бланку учасника Конкурсу, засвідчений підписом керівника та його печаткою (у разі наявності), в якому учасник підтверджує відсутність підстав для відхилення заявки відповідно до пункту 5 критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб'єктам господарювання на проведення наукових досліджень, технічний розвиток та інноваційну діяльність.

Актуальність, спрямованість на задоволення пріоритетних державних потреб науково-технічної розробки мають бути підтверджені не менше ніж двома листами підтримки від міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, у тому числі тих, які є потенційними виробниками та/або споживачами науково-технічної продукції, що буде створена як результат науково-технічної розробки, а також провідних науковців.

Документи для участі надсилаються поштою на адресу: 

  • Міністерство освіти і науки України
  • директорат науки та інновацій 
  • бульвар Тараса Шевченка, 16 
  • м. Київ, 01601

Телефони для довідок з питань Конкурсу: (044) 287-82-30, (044) 287-82-66, (044) 287-82-02, (044) 287-89-23; електронна адреса для листування: konkurs_dz@mon.gov.ua.

 

 



19-10-2021

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

 

21 жовтня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день академічної доброчесності. 

Академічна доброчесність – один з головних принципів наукового процесу в Україні.  Закон України «Про освіту»  (42-а стаття) роз’яснює, що таке академічна доброчесність, як дотримуватись її норм та вказує на механізм притягнення до відповідальності за порушення законодавства.

Україна вперше долучилась до відзначення цього дня у 2020 році.

Детальніша інформація у розділі «Дослідникам».

 

 

 



12-10-2021

ПОВНОТЕКСТОВІ ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ

 

ДО УВАГИ ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКОГО СКЛАДУ, АСПІРАНТІВ, СТУДЕНТІВ!

Національний транспортний університет отримав доступ до колекції повнотекстових баз даних EBSCOТермін доступу до 31 грудня 2021 року включно.

 

EBSCO – це потужна оперативна довідково-бібліографічна система, яка надає широкий спектр реферативних та повнотекстових загальнодоступних баз даних від відомих інформаційних постачальників. 

 

Доступ до баз даних EBSCO надається через пошуковий інтерфейс на платформі EBSCOhost за IP-адресами установи без введення логіну та паролю.

Пошук інформації в базі даних EBSCO здійснюється за посиланням: https://web.b.ebscohost.com/ehost/search/basic?vid=0&sid=4b689a4c-73e1-441a-9160-7561b67bd6df%40sessionmgr101

 

Звертаємо Вашу увагу на те, що доступ можливо здійснити тільки з будь-якого РС, підключеного до локальної мережі університету.

 




Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16