03-06-2021 |
ЦІКАВО ЗНАТИ |
РЕЙТИНГ УНІВЕРСИТЕТІВ ЗА ПОКАЗНИКАМИ SCOPUS 2021 РОКУ
Освіта.ua оприлюднений щорічний рейтинг українських закладів вищої освіти за показниками даних наукометричної бази Scopus.
Результати рейтингу засновані за показниками цитованості наукових статей, опублікованих закладами освіти або їх фахівцями.
База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових видань з технічних, медичних і гуманітарних наук. До бази даних також потрапляють публікації наукових журналів, матеріали конференцій і книжкових видань.
У рейтинговій таблиці українські університети ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що базується на числі наукових публікацій і кількості їх цитувань.
Згідно з результатами рейтингу 2021 року найвищий індекс Гірша серед закладів вищої освіти має Київський національний університет ім. Шевченка, який очолив рейтинг цього року.
Друге місце рейтингу Scopus посів Харківський національний університет ім. Каразіна. Третє – Львівський національний університет ім. Франка.
Четверту сходинку рейтингу обійняв Одеський національний університет ім. Мечникова.
На п’ятому місці рейтингу найбільш цитованих вишів країни розташувався Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського».
Шосту сходинку рейтингу Scopus обійняв Чернівецький національний університет ім. Федьковича.
Національний університет «Львівська політехніка» посів сьому позицію рейтингу.
Сумський державний університет та Львівський національний медичний університет ім. Галицького цього року отримали восьму та дев’яту сходинку рейтингу.
Замикає першу десятку рейтингу університетів за показниками бази даних SciVerse Scopus Донецький національний медичний університет.
Докладніше
Рейтинг ВНЗ України за даними наукометричної бази даних SciVerse Scopus
Рейтинг складений Освіта.ua за результатами проведення наукометричного моніторингу суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus у квітні 2021 року.
Дані рейтингу актуальні станом на 19 квітня 2021 року. У рейтинг включено лише ті заклади вищої освіти, що мають у Scopus окремі Affiliation ID в офіційному переліку та відповідають на пошуковий запит «Ukraine» у полі пошуку «Affilation Search». У список не включено заклади, що мають значення індекса Гірша менше ніж 1.
Індекс Гірша дорівнює N, якщо науковець чи науковий заклад опублікував N наукових статей, кожна з яких була процитована щонайменше N разів, а решта ж статей були процитовані менше, ніж N разів. Наприклад, Київський національний університет ім. Шевченка має індекс, що дорівнює 101: це означає, що цей заклад опублікував 101 наукову статтю, кожна з яких процитована щонайменше 101 раз. Інші ж статті університету ім. Шевченка були процитовані менше ніж 101 раз.
01-06-2021 |
"БОРОТЬБА ЗА СВІДОМІСТЬ" - ПРОЕКТ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ГОЛОДОМОРУ-ГЕНОЦИДУ |
Національний музей Голодомору-геноциду та Інститут дослідження Голодомору спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України, Галузевим Архівом Служби безпеки України, Видавничим домом «Києво-Могилянської академії» продовжують реалізовувати освітньо-патріотичний проект «Боротьба за свідомість», в рамках якого до обласних універсальних наукових, університетських, районних, міських бібліотек буде безплатно передано комплекти нових книг, які є рідкісними виданнями, що видавались не для продажу.
Всі книги видані в останні роки, мають українське патріотичне спрямування, покликані вести боротьбу за свідомість, насамперед свідомість молоді, яка формує національну українську еліту. Національним музеєм Голодомору-геноциду спільно з партнерами проекту зібрано 5 тисяч книг, які планується поширювати серед бібліотек України цього року.
25-05-2021 |
ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ |
Пропонуємо ознайомитись із повнотекстовими виданнями професорсько-викладацького складу НТУ, які надійшли до фонду Електронної бібліотеки університету у травні місяці (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження / Нові надходження до Електронної бібліотеки (травень 2021)").
25-05-2021 |
НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ УКРАЇНИ |
ПРО ПРИЙНЯТТЯ ТА СКАСУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ УКРАЇНИ
З 01 березня 2021 року набирають чинності національні стандарти України:
1. ДСТУ 7152:2020 (ISO 8:2019, NEQ; ISO 18:1981, NEQ; ISO 215:1986, NEQ). Інформація та документація. Видання. Оформлення публікацій у журналах і збірниках. - На заміну ДСТУ 7152:2010
2. ДСТУ 9048:2020. Автомобільні дороги. Методи вимірювання основних параметрів стану довкілля. – Вперше.
3. ДСТУ 9049:2020. Технічна діагностика. Діагностування та контролювання технічного стану посудин і трубопроводів під впливом агресивного робочого середовища. Загальні вимоги. – Вперше.
Скасовується чинність національного стандарту з 01 березня 2021 року:
1. ДСТУ 7152:2010. Інформація та документація. Видання. Оформлення публікацій у журналах і збірниках.
25-05-2021 |
НОВІ НАДХОДЖЕННЯ |
У травні фонд університетської бібліотеки поповнився новими книгами (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження").
Якщо зацікавила якась із книг, ви маєте змогу звернутися до нас, щоб отримати більш детальну інформацію про видання.
20-05-2021 |
ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА |
ДЕНЬ ВИШИВАНКИ
У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.
Сьогодні - Всесвітній день вишиванки. А Ви знаєте, як з’явилась традиція цього дня? 15 років тому, у 2006 році, студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк запропонувала одного дня всім прийти у вишиванках. На цю ініціативу відгукнулись декілька десятків студентів та викладачів її факультету. І то стало початком акції, яка переросла у «Всесвітній день вишиванки», що на сьогодні вийшов далеко за межі нашої країни.
Одягніть сьогодні вишиванку, додайте трошки краси цьому дню!
18-05-2021 |
ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА |
ДОСЯГНЕННЯ ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКОГО СКЛАДУ НТУ
Бібліотека пропонує своїм користувачам переглянути віртуальну виставку "Досягнення професорсько-викладацького складу НТУ за 30 років Незалежності України" (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Віртуальні виставки"). На виставці представлено документи з фондів університетської бібліотеки.
Інформаційно-бібліографічний відділ
07-05-2021 |
АКАДЕМІЧНА СТИПЕНДІЯ ІМЕНІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ: ТРИВАЄ ВІДБІР КАНДИДАТІВ |
Розпочато цьогорічний відбір кандидатів на призначення академічних стипендій імені Героїв Небесної Сотні. Стипендія заснована на честь 10 наймолодших Героїв Небесної Сотні. Збір кандидатів на призначення стипендій триватиме до 1 червня 2021 року".
Участь у конкурсі можуть брати студенти, які своєю активною позицією утверджують ідеали та цінності Революції гідності.
Докладніше
П’ятдесят академічних стипендій можуть отримати студенти та курсанти державних закладів вищої освіти за спеціальностями:
- “Фізична терапія, ерготерапія” – п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Василя Мойсея;
- “Залізничний транспорт” – п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Владислава Зубенка;
- “Агроінженерія” - п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Дмитра Пагора;
- “Економіка” - п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Дмитра Чернявського;
- “Військове управління (за видами збройних сил)” - п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Івана Тарасюка;
- “Географія” - п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Ігоря Костенка;
- “Архітектура та містобудування” - академічна стипендія імені Героя Небесної Сотні Олександра Плеханова;
- “Інженерія програмного забезпечення” - п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Сергія Байдовського;
- “Сценічне мистецтво” - п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна;
- “Психологія” - п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Юрія Дяковського.
Від кожного закладу можна делегувати одного студента. Відбір кандидатів здійснює вищий колегіальний орган студентського (курсантського) самоврядування за результатами зимової сесії з числа:
- студентів, які мають значні успіхи у навчанні та/або науковій, громадській, спортивній (творчій) діяльності та отримали право на академічну стипендію, займають рейтингові позиції в межах 10% перших за рейтингом;
- курсантів, які досягли значних успіхів у навчанні та/або науковій, громадській, спортивній (творчій) діяльності, мають зразкову військову дисципліну.
Для делегування кандидата на призначення академічної стипендії заклади вищої освіти мають до 1 червня 2021 року надіслати пакет документів, який має включати:
- супровідний лист за підписом керівника закладу освіти;
- рішення (витяг із рішення) вищого органу студентського самоврядування та додати до нього матеріали, які підтверджують активну громадянську позицію студента (курсанта);
- мотиваційний лист (для студента);
- витяг із рішення стипендіальної комісії, що підтверджує його право на призначення академічної стипендії (для студента);
- матеріали, що підтверджують успіхи та досягнення (для курсанта).
Матеріали можуть виглядати як портфоліо: туди додається все за бажанням номінанта. Можна додавати грамоти, рекомендаційні листи, фото тощо.
Додатково
Документи формуються у справу (папку), пронумеровуються та підписуються керівником закладу освіти (супровідний лист), надсилаються до 1 червня 2021 року у двох примірниках (паперова та електронна). Паперову версію надсилати поштою (рекомендованим листом або кур’єрською поштою) до Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України на адресу : 03045, вул. Митрополита Василя Липківського, 36, м. Київ, з поміткою «кандидат на призначення стипендії» (контактна особа – Ольга Сорока, o.soroka1982@gmail.com).
Стипендії виплачуватимуться протягом навчального року, починаючи з 1 вересня, за умови підтвердження права кандидатів на академічну стипендію за підсумками літньої сесії.
Стипендії для студентів закладів вищої освіти, наукових установ, які здобувають освітній або освітньо-професійний ступінь "молодший бакалавр", освітні ступені «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр», - 2480 гривень на місяць, а для курсантів – у розмірі 2270 грн на місяць.
Нагадуємо, приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку фахівців за державним замовленням.
06-05-2021 |
КНИЖКОВА ВИСТАВКА |
ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ, ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ
8-9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам'ять про загиблих воїнів, жертв війни. «День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» встановлено як державне свято відповідно до ухваленого 9 квітня 2015 року Верховною Радою України закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років» в рамках пакету законів про декомунізацію.
На абонементі художньої літератури організована книжкова виставка на якій представлені документи, публіцистичні та аналітичні статті, дослідження істориків, спогади безпосередніх учасників війни, художні твори з фонду бібліотеки НТУ.
Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатись електронними ресурсами бібліотеки та традиційними каталогами.
Виставка експонується за адресою: НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 8, кім. 803.
06-05-2021 |
НОВІ НАДХОДЖЕННЯ |
Пропонуємо до уваги читачів нові книги, що поповнили фонд бібліотеки у січні-квітні 2021 року (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження")