18-09-2023 |
ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ |
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
Фонд Електронної бібліотеки поповнився новими повнотекстовими виданнями. Усі бажаючі можуть ознайомитися із новинками переглянувши меню сайту : "Бібліотечний гід / Нові надходження / Надходження до Електронної бібліотеки (вересень 2023)".
УВАГА! ЕБ поповнилася виданнями ВД «Академперіодика» НАН України і Інституту історії України НАН України та виданнями художньої літератури.
18-09-2023 |
НОВІ НАДХОДЖЕННЯ |
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
Запрошуємо вас до перегляду нових надходжень літератури, що надійшли до бібліотеки у вересні місяці (меню сайту : «Бібліотечний гід / Нові надходження / Нові книги у бібліотеці»).
15-09-2023 |
ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ |
ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ GOOGLE
15 вересня світ відзначає День народження Google.
Ларі Пейдж (Larry Page) і Сергій Брін (Sergey Brin), тоді ще 24-річні студенти Стенфордського університету, зареєстрували доменне ім’я «google.com» 15 вересня 1997 року. Саме слово «google» виникло, за словами їх творців, коли один з друзів неправильно записав математичний термін «googol» (гугол).
«Вже в той час ми розуміли важливість пошуку в інтернеті і значимість постійного вдосконалення пошукового движка, тоді як наші конкуренти мало працювали в цьому напрямку», — сказав пан Брін.
Докладніше
Деякі вважають, що творцям цієї компанії вимушено довелося назвати її саме так, тому що в першому чеку від інвесторів було вказано назву компанії як Google Inc.
Сама компанія Google Inc була заснована 4 вересня 1998, офіс розташовувався в місті Менло-Парк, Каліфорнія, США.
Вже 30 серпня 2004 року на спеціалізованих торгових майданчиках почались торги опціонами компанії Google. Найбільшим придбанням Google на той момент виступила компанія YouTube.
Пошукова система google, на ряду з постійно удосконалюваними алгоритмами пошуку, надає і багато інших безкоштовних послуг. Зокрема популярний поштовий сервіс Google Mail, Google Talk, Google Maps, безкоштовний перекладач і так далі.
Proceratium google — різновид мурашки, що мешкає на Мадагаскарі і відкритий Брайаном Фішером з Каліфорнійської академії наук, був названий на честь сервісу Google Earth, який допоміг відкривачеві в його дослідженнях.
15-09-2023 |
ЛІТЕРАТУРНИЙ КАЛЕНДАР |
15 вересня 1890 року народилась «королева детектива», британська письменниця Агата Крісті. Отож, на честь її неймовірного життя, представляємо вам двадцять фактів, які ви, можливо, не знали про Агату Крісті.
Докладніше у матеріалі «Таємне життя: 20 фактів про Агату Крісті», на нашій сторінці у Фейсбуці.
13-09-2023 |
ОБСЛУГОВУВАННЯ ЧИТАЧІВ |
ГРАФІК ОБСЛУГОВУВАННЯ СТУДЕНТІВ
ФАКУЛЬТЕТУ ТРАНСПОРТНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА
ФАКУЛЬТЕТУ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА
(НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кім. 907)
СТУДЕНТИ ПЕРШИХ КУРСІВ ОБСЛУГОВУЮТЬСЯ
з 18 ВЕРЕСНЯ по 22 ВЕРЕСНЯ 2023 року
з 9.00 до 17.30
ВП, ДЗ, ЕП, ІП, КН, МЕ, МП, МС, ПР, ТЛМ, ТП, УБК, УР, УТ, ФП
При собі мати студентський квиток або залікову книжку, ручку.
СТУДЕНТИ II–V КУРСІВ ОБСЛУГОВУЮТЬСЯ
з 14.00 до 17.30
06-09-2023 |
ВЕБІНАРИ УКРАЇНСЬКОЮ. ВЕРЕСЕНЬ 2023 |
ШАНОВНІ НАУКОВЦІ!
Запрошуємо Вас та Ваших колег взяти участь у вебінарах від компанії Clarivate, запланованих на вересень 2023 року.
Вебінари безкоштовні, українською у ZOOM. Необхідна попередня реєстрація. Передбачено сертифікат учасника за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.
Докладніше
14 вересня
Тема: Як підібрати видання для публікації
Тези: Світ журналів: історія, види, метрики (імпакт фактор, Journal Citation Indicatior квартиль), показники. Коли, за що та скільки, потрібно або варто платити Рецензування та його види. Порівняти видання в Journal Citation Reports. Строки публікації. Правила оформлення публікацій. Публікаційний процес. Чого не варто робити. Відповіді на запитання реєстраційних анкет.
Час 10:15–11:15
Реєстрація:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_t-wkpyBMTvSDj92zdFaDiA
21 вересня
Тема: Авторські профілі науковця
Тези: Які авторські профілі існують? Їхня мета та завдання. Що може бути представлено, які показники розраховуються, який створити, наповнити та коригувати профілі науковця у Web of Science, Orcid, ResearchGate, Google scholar. Основні помилки яких припускаються автори. Відповіді на запитання реєстраційних анкет.
Час 10:15–11:15
Реєстрація:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_PvcIZPsIS-Cp3cFSKw1lhg
28 вересня
Тема: Інтеграція платформ Web of Science та ProQuest
Тези: Унікальний контент платформ Web of Science та ProQuest дозволяють бібліотекам та університетам виконувати амбітні завдання. Приєднуйтесь до цієї сесії, щоб дізнатися більше про останні інтеграції:
- Індекс цитування дисертацій ProQuest Dissertations & Theses Citation Index
- Інтеграція між Alma та InCites Benchmarking & Analytics
- Інтеграція між Alma та Journal Citation Reports
- Інтеграція між Primo / Summon та Journal Citation Reports
- Подальші плани
Час 10:15–11:15
Реєстрація
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_MhIZjQjuSbqpNnOsuxpWvg
06-09-2023 |
ВІДКРИТО ДОСТУП ДО БЕЗКОШТОВНОЇ ПЛАТФОРМИ RESEARCH4LIFE |
ШАНОВНІ ОСВІТЯНИ ТА СТУДЕНТИ!
Отримуйте доступ, у локальній мережі університету, до ресурсів Research4Life, однієї з найбільших у світі колекцій науково-технічної літератури, що пропонується провідними міжнародними науковими видавництвами. Доступ триватиме до 31 грудня 2025 року.
Запрошуємо вас скористатись даною можливістю у Бібліотеці НТУ – Електронному читальному залі (НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кімната 902) та Довідковому читальному залі (вул. Омеляновича-Павленка, 1, поверх 3, кімната 345).
Контактна особа щодо доступу до Research4Life у Бібліотеці – Рассказова Вікторія Альфредівна, завідувач відділу інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення бібліотеки (НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кімната 903).
06-09-2023 |
ОБСЛУГОВУВАННЯ ЧИТАЧІВ |
ГРАФІК ОБСЛУГОВУВАННЯ СТУДЕНТІВ
ФАКУЛЬТЕТУ ТРАНСПОРТНОГО БУДІВНИЦВА ТА
ФАКУЛЬТЕТУ МЕНЕДЖМЕНТУ, ЛОГІСТИКИ ТА ТУРИЗМУ
(НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кім. 907)
СТУДЕНТИ ПЕРШИХ КУРСІВ ОБСЛУГОВУЮТЬСЯ
з 11 ВЕРЕСНЯ по 15 ВЕРЕСНЯ 2023 року
з 9.00 до 17.30
БА, БД-I-1, БД-I-2, БД-тех., ГБ, ГБ-тех., ГД, ЛГ-I-4, ЛГ-I-5, ЛГ-I-6, ЛГ-тех., МЗД, МО-I-1, МО-I-2, МО-тех., МПР-I-7, МР, МТ, МТ-тех., МТР, ОА, ОА-тех., ОМ, ПТ, ПТ-тех., СА, ТЗ, ТК, ТР, ФТ, ФТ-тех., ЦТО.
При собі мати студентський квиток або залікову книжку, ручку.
СТУДЕНТИ II–V КУРСІВ ОБСЛУГОВУЮТЬСЯ
з 14.00 до 17.30
05-09-2023 |
ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ |
04-09-2023 |
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП |
ВІДКРИТО ДОСТУП ДО РЕКОМЕНДАЦІЙ ЗІ СТВОРЕННЯ ТА НАПОВНЕННЯ ІНФОРМАЦІЄЮ ПРОФІЛІВ ДОСЛІДНИКІВ НА ПЛАТФОРМІ ORCID
Міністерство освіти і науки України інформує про розміщення у відкритому доступі на офіційному вебсайті Державної науково-технічної бібліотеки України українською мовою «Рекомендацій зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформі ORCID».
Рекомендації підготовлено на основі перекладу англомовного варіанту науковими фахівцями Державної науково-технічної бібліотеки України та схвалено Комісією з питань доступу до електронних баз даних наукової інформації.
Ознайомитися з Рекомендаціями можна, перейшовши за посиланням.