23-11-2021

ТЕХНІЧНІ РОБОТИ НА СЕРВЕРІ НТУ

 

ДО УВАГИ СТУДЕНТІВ, ВИКЛАДАЧІВ ТА СПІВРОБІТНИКІВ УНІВЕРСИТЕТУ!

Інформаційно-обчислювальним центром НТУ проводяться технічні роботи на сервері. У зв'язку із цим Електронний каталог бібліотеки  працює з перебоями, можливі збої роботи бібліотечного сайту.

Слідкуйте за повідомленнями

 

 18-11-2021

СТАНДАРТИ ВИЩОЇ ОСВІТИ

 

 

 

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ СТАНДАРТУ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 145 "ГІДРОЕНЕРГЕТИКА" ДЛЯ ПЕРШОГО (БАКАЛАВРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ  

Наказ МОН № 1196 від 08.11.2021 року

 

Докладніше

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

НАКАЗ

 

№ 1196 від 08 листопада 2021 року

 

Про затвердження стандарту
вищої освіти зі спеціальності
145 Гідроенергетика для
першого (бакалаврського)
рівня вищої освіти

 

На виконання частини шостої статті 10, підпункту 16 частини першої статті 13 Закону України «Про вищу освіту», підпункту 12 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630 з урахуванням Методичних рекомендацій щодо розроблення стандартів вищої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 01червня 2016 року № 600 (в редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 30 квітня 2020 року № 534), НАКАЗУЮ:

1.Затвердити стандарт вищої освіти зі спеціальності 145 Гідроенергетика галузі знань 14 Електрична інженерія для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, що додається.

2. Установити, що стандарт вищої освіти, затверджений пунктом 1 цього наказу, вводиться в дію з 2021/2022 навчального року.

3. Визнати таким, що втратив чинність наказ Міністерства освіти і науки України від 24 квітня 2019 року № 562 «Про затвердження стандарту вищої освіти за спеціальністю 145 «Гідроенергетика» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти».

4. Департаменту забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій (Єрко І.) зробити відмітку у справи архіву.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Вітренка А.

 

Міністр                             Сергій Шкарлет

 09-11-2021

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

 

Бібліотека підготувала до друку бібліографічний покажчик «Електронні повнотекстові видання професорсько-викладацького складу НТУ (2017-2020)».

 

Бібліографічний опис:

Електронні повнотекстові видання професорсько-викладацького складу НТУ (2017-2020) : бібліографічний покажчик / укладач зав. відділом інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотеки В. А. Рассказова. – К.: НТУ, 2021. – 182 с.

 

Покажчик містить бібліографічну інформацію про видання НТУ, які Бібліотека отримала від викладачів кафедр університету протягом 2017-2020 років. Він стане у нагоді викладачам, аспірантам та студентам НТУ.

Переглянути повний текст видання ви можете у Електронній бібліотеці  Національного транспортного університету. Для початку роботи з ЕБ вам необхідно авторизуватися у електронному каталозі.08-11-2021

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

9 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Тисячі українців щороку беруть участь у флешмобі й приєднуються до написанню радіодиктанту національної єдності.

З 2015 року організатори цієї акції розпочинають, так би мовити процес диджиталізації: тепер написані диктанти можна сканувати або сфотографувати й надсилати електронною поштою (щороку найкращі роботи нагороджуються призами).

Шановні  друзі!

В сьогоднішніх умовах ми не зможемо зібратися разом, щоб написати радіодиктант, тому готуємося писати віддалено 9 листопада о 10 годині ранку. Долучайтесь до нас і надсилайте фотографії зроблені під час написання диктанту нам на електронну пошту.

Бажаємо успіху!

 25-10-2021

СТУДЕНТАМ

 

КРАЩІ СТУДЕНТИ УКРАЇНИ, ВІДГУКНІТЬСЯ!

«Кращий студент України» — системна конкурсна програма, покликана виявити та надати імпульс до подальшого розвитку студентської молоді як авангарду розвитку українського суспільства. Проходить від вишівських, регіональних до всеукраїнського етапу.

Знаєте, що талановиті? Прагнете визнання і заслуговуєте його? Любите свою країну, тому прагнете жити й працювати саме тут?

Студреспубліка проводить конкурс у 10 номінаціях, які відображають прогресивні напрямки самореалізації та творення Спільного Блага, і пропонує вам узяти участь у одній чи кількох номінаціях, аби повністю показати свої вміння:

Докладніше

 • Кращий студент України (комплексна характеристика);
 • Кращий студент-аналітик України;
 • Кращий студент-громадський діяч України;
 • Кращий студент-дизайнер України;
 • Кращий студент-медійник України;
 • Кращий студент-науковець України;
 • Кращий студент-підприємець України;
 • Кращий студент-програміст України;
 • Кращий студент-профспілковий активіст України;
 • Кращий студент-спортсмен України.

Як долучитися? Проходьте онлайн-реєстрацію, обирайте номінацію, в якій хочете змагатися, неодмінно вказуйте всі свої досягнення у цій царині, підтверджуючи їх відповідними здобутками, нагородами, грамотами тощо. Якщо ж хочете позмагатися у головній номінації — «Кращий студент України» в комплексній характеристиці — необхідно підготувати креативну відеопрезентацію про себе і представити власний соціальний проєкт. Детально про все можна дізнатися у регіонального/ї координатора/ки по вашому регіону.

 

За довідками звертатися: (044) 529-13-75.

 

 25-10-2021

ДОСЛІДНИКАМ

 

РОЗПОЧАТО ПРИЙОМ ДОКУМЕНТІВ НА КОНКУРС НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ РОЗРОБОК ЗА ДЕРЖАВНИМ ЗАМОВЛЕННЯМ НА 2022-2023 РОКИ

Міністерство освіти і науки України оголошує конкурсний відбір науково-технічних (експериментальних) розробок за державним замовленням, виконання яких розпочнеться у 2022 році за рахунок коштів державного бюджету. Відповідний наказ оприлюднено на сайті МОН.

Прийом документів здійснюватиметься до 25 листопада 2021 року включно.

Конкурс проводиться для формування пропозицій щодо державного замовлення на науково-технічні (експериментальні) розробки та науково технічну продукцію. У Конкурсі можуть взяти участь підприємства, установи та організації незалежно від форм власності, що мають працівників відповідної кваліфікації, обладнання та матеріально-технічну базу.

Докладніше

 

Конкурсний відбір науково-технічних розробок здійснюється за результатами наукової і науково-технічної експертизи за такими критеріями:

 • спрямованість на отримання науково-технічного (прикладного) результату, доведеного до стадії практичного використання;
 • відповідність запланованого науково-технічного (прикладного) результату пріоритетним державним потребам для забезпечення розвитку економіки, суспільства, зміцнення національної безпеки на основі використання наукових та науково-технічних досягнень, у тому числі шляхом розроблення технологій подвійного призначення.

Науково-технічні розробки подаються в формі заявки на участь у конкурсі, яка заповнюється учасником. Рекомендації щодо заповнення заявки на участь у конкурсному відборі за покликанням.

Учасники Конкурсу мають підготувати відповідні документи: 

 • заявка (три оригінальних примірники), засвідчена підписами наукового керівника розробки та її авторів, керівника учасника Конкурсу та його печаткою (у разі наявності). Подання ксерокопій не допускається; 
 • листи підтримки (один примірник – оригінал, два примірники – ксерокопії); 
 • оптичний носій, який містить заявку в електронному вигляді (у форматах DOC та PDF), скан-копії листів підтримки (у форматі PDF); 
 • супровідний лист із переліком матеріалів, що подаються учасником на Конкурс, засвідчений підписом керівника учасника та його печаткою (у разі наявності); 
 • лист на бланку учасника Конкурсу, засвідчений підписом керівника та його печаткою (у разі наявності), в якому учасник підтверджує відсутність підстав для відхилення заявки відповідно до пункту 5 критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб'єктам господарювання на проведення наукових досліджень, технічний розвиток та інноваційну діяльність.

Актуальність, спрямованість на задоволення пріоритетних державних потреб науково-технічної розробки мають бути підтверджені не менше ніж двома листами підтримки від міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, у тому числі тих, які є потенційними виробниками та/або споживачами науково-технічної продукції, що буде створена як результат науково-технічної розробки, а також провідних науковців.

Документи для участі надсилаються поштою на адресу: 

 • Міністерство освіти і науки України
 • директорат науки та інновацій 
 • бульвар Тараса Шевченка, 16 
 • м. Київ, 01601

Телефони для довідок з питань Конкурсу: (044) 287-82-30, (044) 287-82-66, (044) 287-82-02, (044) 287-89-23; електронна адреса для листування: konkurs_dz@mon.gov.ua.

 

 21-10-2021

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

Пропонуємо ознайомитись із повнотекстовими виданнями професорсько-викладацького складу НТУ, які надійшли до фонду Електронної бібліотеки університету у жовтні місяці (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження / Нові надходження до Електронної бібліотеки (жовтень 2021)").

 

 

 

 

 

 19-10-2021

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

 

21 жовтня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день академічної доброчесності. 

Академічна доброчесність – один з головних принципів наукового процесу в Україні.  Закон України «Про освіту»  (42-а стаття) роз’яснює, що таке академічна доброчесність, як дотримуватись її норм та вказує на механізм притягнення до відповідальності за порушення законодавства.

Україна вперше долучилась до відзначення цього дня у 2020 році.

Детальніша інформація у розділі «Дослідникам».

 

 

 12-10-2021

ПОВНОТЕКСТОВІ ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ

 

ДО УВАГИ ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКОГО СКЛАДУ, АСПІРАНТІВ, СТУДЕНТІВ!

Національний транспортний університет отримав доступ до колекції повнотекстових баз даних EBSCOТермін доступу до 31 грудня 2021 року включно.

 

EBSCO – це потужна оперативна довідково-бібліографічна система, яка надає широкий спектр реферативних та повнотекстових загальнодоступних баз даних від відомих інформаційних постачальників. 

 

Доступ до баз даних EBSCO надається через пошуковий інтерфейс на платформі EBSCOhost за IP-адресами установи без введення логіну та паролю.

Пошук інформації в базі даних EBSCO здійснюється за посиланням: https://web.b.ebscohost.com/ehost/search/basic?vid=0&sid=4b689a4c-73e1-441a-9160-7561b67bd6df%40sessionmgr101

 

Звертаємо Вашу увагу на те, що доступ можливо здійснити тільки з будь-якого РС, підключеного до локальної мережі університету.

 04-10-2021

МАСОВІ ЗАХОДИ

 

28 вересня в читальному залі бібліотеки НТУ відбулася Година пам’яті  з нагоди 80–річчя  трагічних подій у Бабиному Яру «Бабин Яр : без права на забуття». Бабин Яр є символом Голокосту та нацистських злочинів на український землі, жертвами яких стали мільйони людей.  

Головний бібліотекар абонементу художньої літератури Ушакова Л.С. познайомила студентів з творами, яка відображають страшні події вересня 1941 року.

Молодь повинна усвідомлювати важливість толерантного ставлення до інших народів світу і дотримуватись норм європейського гуманізму.

 

 
Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20