24-10-2024

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ»

 

ЕХО ВІЙНИ: ГОЛОСИ «ВТРАЧЕНОГО ПОКОЛІННЯ»

24 лютого 2022 року — день, що змінив не лише хід світової історії, а й день відліку нового виміру долі кожного з нас. Ми вже ніколи не станемо колишніми, бо страшні події стрімко й без стуку увійшли до нас у дім. Усі раптом опинилися в пащі смерті — всередині самої гільйотини — та побачили в отворі дверей прокажене обличчя війни в образі безжального маніяка й серійного вбивці.

Тепер ми знаємо, і знаємо вже не з книжок, що історія людства — це історія воєн і наслідків, які вони приносять у життя людей. Рідкісним винятком в історії вважається покоління, якому вдалося прожити своє життя від народження до смерті, так і не пізнавши лиха війни.

На жаль, нам, поколінням українців, які живуть нині, у цьому не пощастило.

Для розуміння того, що чекає на нас попереду, які психологічні, моральні та фізичні проблеми очікують на Україну й українців після перемоги, ми повернемося на століття назад і спробуємо почути відлуння подій Першої світової війни та не лише зрозуміти особливості того, що відбувається, а й підготуватися до нових викликів повоєнного життя.

У цьому нам допоможуть письменники «втраченого покоління». Докладніше…

 



23-10-2024

БІБЛІОТЕЧНИЙ ДОСВІД

 

 

22 жовтня 2024 року заступник директора бібліотеки НТУ Наталія КУЧЕРЯВА взяла участь в нараді керівників університетських бібліотек Києва, Ірпеня та Переяслава, яка відбулася в науково–методичному відділі Наукової бібліотеки імені М. Максимовича. Присутні обговорили нагальні проблеми бібліотек та шляхи їх вирішення в майбутньому.



23-10-2024

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ»

 

«Кожне покоління впевнене, що саме воно має переробити світ. Моє, проте, вже знає, що цей світ не переробити. Але його завдання, можливо, насправді ще величніше. Воно полягає в тому, щоб не дати світові загинути». Альбер Камю

 

Теорія поколінь, яку описали 1991 року Вільям Штраус і Ніл Хау в книзі Generations, з тієї пори обросла всілякими доповненнями й уточненнями. За цей час пішло в тінь покоління мовчазних та бебі-бумерів, на горизонт історії вийшли нові покоління: Z та Alpha, а покоління X та Y впевнено взяли кермо влади світом у свої руки.

24 лютого 2022 року життя людей в Україні кардинально змінилося. Чим відрізняються думки, почуття та поведінка різних поколінь в умовах війни? Докладніше…

 



22-10-2024

ІНФОРМАЦІЙНА КУЛЬТУРА СТУДЕНТА

 

Бібліотечна справа є невід'ємною частиною навчальної, наукової, інформаційної, виховної, культурно-просвітницької діяльності університету.

22 жовтня на базі бібліотеки Національного транспортного університету пройшли практичні заняття з студентами І курсу спеціальності  "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа".

Завідуюча відділом наукової обробки документів і організації каталогів Ніна АСАДЧЕВА познайомила  здобувачів освіти з  системою каталогів і картотек бібліотеки, правилами визначення УДК, електронними ресурсами бібліотеки.

Приємно, що до співпраці з бібліотекою у проведенні занять з інформаційної культури разом зі своїми студентами долучилася  викладач кафедри, а саме професор кафедри, доктор історичних наук, доцент Галина СІЧКАРЕНКО.

 



22-10-2024

САЙТ «ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА НТУ»

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Пропонуємо вашій увазі оновлений перелік посилань на електронні наукові фахові видання. Тут ви знайдете:



11-10-2024

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ»

 

 

10 жовтня виповнилося 130 років від дня народження Віктора Платоновича Петрова (В. Домонтовича). Найвідоміший його твір – інтелектуальний роман «Дівчина з ведмедиком», написаний наприкінці 1920-х років. Також доволі відомими є романи «Без ґрунту» й «Доктор Серафікус». Але спадщина Віктора Петрова значно розмаїтіша за жанрами: праці з літературознавства, філософії, етнографії та археології, а ще – звіти для радянської розвідки. Докладніше... 



03-10-2024

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

 

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АРХІТЕКТУРИ

У перший понеділок жовтня уся світова спільнота відзначає Всесвітній день архітектури.  Це свято було засновано Міжнародною спілкою архітекторів, яка  була створена одразу після другої світової війни. Тоді її метою стало вирішення нагальної проблеми відновлення зруйнованих війною міст, населених пунктів і промислових підприємств - наслідків Другої світової війни. Вже в 1996 році Міжнародна спілка архітекторів (МСА) на 20-й Генеральній асамблеї ООН у Барселоні остаточно ухвалила свято і приурочила його до Міжнародного дня житла. Докладніше...



01-10-2024

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

 

 

До дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва Бібліотека НТУ підготувала  книжкову виставку. Не випадково, свято українського козацтва співпадає з днем захисників і захисниць України. На виставці експонуються матеріали про подвиги воїнів-захисників, які і сьогодні продовжують героїчні сторінки нашої історії, захищаючи незалежність нашої держави.

Бажаючих ознайомитись з виставкою запрошуємо до наукового читального залу! (НБК, 8 поверх, кім. 802)



01-10-2024

БЛОГ «ІСТОРИЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ»

 

 

1 жовтня 1881 року народився Вільям Едвард Боїнг, літакобудівник, винахідник, бізнесмен, інженер, льотчик, засновник авіабудівної корпорації The Boeing Company.

Можливо, Вільям Боїнг увійшов би в історію як справжній постачальник пиломатеріалів, якби долі не було завгодно закинути його на зліт американських авіаторів. Побачивши залізні махини, злітають в небо, ця людина вирішила: "Я зроблю найкращий літак в світі!" Докладніше...



30-09-2024

30 ВЕРЕСНЯ - ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

 




Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20