29-12-2022

НАШІ ВІТАННЯ

 

З повагою, 

Дирекція та колектив бібліотеки Національного транспортного університету

 
 
 
 


29-12-2022

БІБЛІОТЕКА - ДОСЛІДНИКАМ

 

GOOGLE SCHOLAR: 11 ПРИЧИН ВИКОРИСТОВУВАТИ РЕСУРС

Google Scholar – інструмент, що дозволяє дослідникам використовувати широкий перелік цінних у науковій роботі функцій абсолютно безкоштовно. Це є одною з найголовніших причин, чому попит на використання цього ресурсу невпинно зростає. Звісно, Google Scholar містить і низку недоліків, що стають аргументами «проти» Google Scholar Academy.

У новому відео науково-навчального центру компанії «Наукові Публікації» розглянуто, чому все ж варто звернути увагу на сервіс Google Scholar. Тож, після перегляду ви ознайомитесь з 11 причинами та можливостями використання цього ресурсу. Деякі з них можуть виявитися для вас очевидними, тоді як інші – прихованими від користувачів.

 

Окрім цього, у відео ви знайдете відповіді на найбільш популярні питання щодо використання Google Scholar, а саме:

  • Що таке Google Scholar?
  • Як зареєструватися в Google Scholar?
  • Як користуватися Google Scholar citations?
  • Основні наукометричні показники. Як їх відстежувати? Індекс Гірша за Google Scholar.


27-12-2022

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

 

Електронна бібліотека НТУ поповнилася новими виданнями. З новими надходженнями за листопад-грудень місяць можна ознайомитись переглянувши меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження / Надходження до Електронної бібліотеки (листопад-грудень 2022)".

 16-12-2022

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

 

ШАНОВНІ  КОРИСТУВАЧІ!

 

Пропонуємо Вам ознайомитися з віртуальною виставкою з нагоди 70-річчя ректора НТУ, доктора технічних наук, професора Миколи Федоровича Дмитриченка.

Життя і наукова діяльність Миколи Федоровича пов’язана з науково-дослідницькою новаторською діяльністю, а також є вагомим внеском в імплементацію іноваційної та технологічної складової в галузі вищої освіти.

Наукові надбання вченого охоплюють широкий спектр наукових праць. Виставка дає можливість ознайомитися з виданнями Миколи Федоровича, які знаходяться у фонді бібліотеки.

Виставку підготував інформаційно-бібліографічний відділ.

 

Меню сайту : «Ресурси бібліотеки / Віртуальні виставки / Серія «Ювіляри Національного транспортного університету».

 04-12-2022

ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ

 

 

УВАГА! МОЖЛИВІ ТИМЧАСОВІ ОБМЕЖЕННЯ ДОСТУПУ ДО ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ БІБЛІОТЕКИ

У зв’язку зі стабілізаційними відключеннями електроенергії в Києві, можливі тимчасові обмеження доступу до електронних ресурсів бібліотеки Національного транспортного університету.  

Дякуємо за розуміння!

 

 29-11-2022

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

До 300-річчя Григорія Сковороди бібліотека підготувала бібліографічний огляд літератури «Великий син Великого народу»

 

Навряд чи хто-небудь із діячів української культури, окрім хіба Тараса Шевченка, упродовж ХІХ – ХХ століть привертав до себе таку пильну увагу світу, як мандрівний слобожанський поет і філософ Григорій Сковорода (1722–1794). Про життя та творчість Сковороди написано сотні історико-філософських, богословських, літературознавчих, лінгвістичних, педагогічних, музикознавчих та інших розвідок.

У працях присвячених Сковороді його називали то “українським Сократом”, то “українським Жан-Жаком Руссо”, то “українським Франциском Асизьким”, розглядали як носія “космічної свідомості” і як “апостола раціоналізму”, як найяскравішого представника “емблематичного стилю в містичній літературі Нового часу”, як “найбільшого після перших отців Церкви християнського філософа світу” і як чоловіка, що втілив у собі всі риси українського народу та протоптав “питомо східнослов’янську стежину осягнення реальності”. Ці присуди перетворюють нашого філософа на своєрідний символ української культури від давнини до сьогодні.

Цей бібліографічний огляд літератури знайомить Вас з творчею спадщиною Григорія Сковороди, а також з працями літературознавців, які досліджували життя і творчість великого філософа, про їх знахідки й міркування, що призвели до важливих наукових результатів.

 

Переглянути повний текст видання ви зможете скориставшись Електронною бібліотекою Національного транспортного університету.

 23-11-2022

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

До 300-річчя Григорія Сковороди бібліотека підготувала науково-бібліографічний покажчик «Сковородіана Леоніда Володимировича Ушкалова».

Сотні вітчизняних і закордонних науковців у царині філософії, історії, богослов’я, лінгвістики, педагогіки та літературознавства присвятили вивченню філософських діалогів і трактатів, притч, байок, візій, псальмів, кантів, солілоквій та листів Григорія Сковороди численні наукові розвідки.

Леонід Володимирович Ушкалов був фундатором сковородинської теми. Він є автором численних історико-літературних та історико-філософських праць. Ми зупинилися лише на окремих дослідженнях видатного філолога, але навіть оглядовий ракурс засвідчує посутній та вельми достойний внесок харківського вченого у справу вивчення життя і творчості Григорія Сковороди.

 

Переглянути повний текст видання ви зможете скориставшись Електронною бібліотекою Національного транспортного університету.

 20-11-2022

ДО 300-РІЧЧЯ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ

 

ОБРАЗОТВОРЧА СКОВОРОДІАНА

Григорій Сковорода не залишив своїх автопортретів, хоч малював досить вправно. А серед його друзів не було художників. Хто ж зберіг образ нашого мудреця? Про перші портрети й про створення інших зображень Григорія Савовича Сковороди розповідає мистецтвознавиця Діана Клочко.

 

* Уточнення: на 18 хв.50 сек Д. Клочко сказала, що Г. Сковорода не був у Токаї (Угорщина). Насправді Григорій Сковорода жив у Токаї з 1745 по 1750, працював перекладачем у Комісії для заготовляння токайських вин та реґентом у греко-руській церкві св. Миколая.

 14-11-2022

МАСОВІ ЗАХОДИ

 

«МОВА – НАША ЗБРОЯ»

9 листопада, у День української писемності та мови, в дистанційному форматі, відбувся святковий захід «Мова – наша зброя», організаторами якого стали викладачі кафедри теорії та історії держави і права та працівники бібліотеки Національного транспортного університету.

 

До свята, головним бібліографом бібліотеки Валітовою Н.Д., була підготовлена виставка творів визначних українських письменників у яких показана боротьба українського народу за незалежність країни.

 

Цікавою, змістовною і корисною для всіх була презентація книжкових новинок головного бібліотекаря Ушакової Л. С. До уваги учасників заходу, було представлено апокаліптичний роман «Другу також варто придбати», українського письменника і кінорежисера Олега Сенцова, написаний у в'язниці в Якутії і виданий 2020 року..

 

У святі взяли участь студенти факультету транспортних та інформаційних технологій. Вдалою добіркою ліричних віршів вони нагадали про силу українського слова. Наша мова пронесла через віки свою суцільну віру, свою єдину одержимість, свою зранену, скривавлену, але незломлену і не упокорену душу. Вона з сили інтелекту й криці моралі. Наша мова – ніжна й тендітна, а міцніша броні, бо єднає дух і тіло, бо в її основі – непорочність і чистота. Наше слово довело на повен голос, що воно велике слово великого народу. Про все це нам розповіли студенти нашого університету.

 03-11-2022

БІБЛІОТЕКА - ДОСЛІДНИКАМ

 

ТОП-3 НАЙКРАЩИХ ЗАСТОСУНКІВ ДЛЯ НАУКОВЦЯ

Для сучасної наукової спільноти використання спеціальних мобільних додатків, платформ та соцмереж для дослідників значно полегшує, оптимізує роботу, сприяє міжнародній комунікації з колегами, зростанню наукометричних показників та власному просуванню.

 

Після перегляду відео Ви дізнаєтесь?

Як зареєструватися у Web of Science My Research Assistant? Переваги його використання.

Як функціонує мережа Research Gate?

Які можливості для науковців відкриває MendeleyReferenceManager?

 
Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16