25-02-2025

ВІТАЄМО!

 

  

 

 

На засіданні Вченої ради 20 лютого 2025 року Голова Вченої ради  Микола ДМИТРИЧЕНКО  вручив  подяки від Міністерства освіти та науки України працівникам бібліотеки НТУ Наталії КУЧЕРЯВІЙ та Ніні АСАДЧЕВІЙ за ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та вагомий внесок у розвиток сфери освіти та науки України.

Щирі вітання від колективу Бібліотеки Національного транспортного університету!



25-02-2025

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

1 березня виповнюється 180 років від дня народження  українського інженера,  винахідника  першого у світі трамвая на електричній тязі - Федора Аполлоновича  Піроцького.

Україна славиться визначними винаходами, якими почали користуватись люди по всьому світу. Однак не кожен отримав привселюдного розголосу та визнання. Історія Федора Піроцького — це один з прикладів, коли вклад винахідника пам’ятає кожен, але саму постать, що зробила світ зручніше — ні.

Пропонуємо вашій увазі тематичний дайджест «Федір Аполлонович Піроцький та його електричний "голландець"», який розповідає про видатного винахідника Федора Піроцького з Полтавщини, якому судилося провести сотні експериментів і дослідів, змусити говорити про себе цілу Європу і навчити німців робити електротрамваї.

 



24-02-2025

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

 

25 лютого - День української жінки (День українки) - на честь дня народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки Лесі Українки. Маємо своє українське свято, щоб вкотре продемонструвати світові не тільки національну колоритну красу українського жіноцтва, але й нашу велич, силу, мужність, готовність на самопожертву й героїчну боротьбу зі всяким злом, що схоче посягнути на все те, що нам найдорожче : на наших дітей, сім'ю, родину, дім, землю, країну!

Українська жінка – особливий феномен, який не має аналогів у світі. Своїм талантом жінки внесли вагомий вклад в культуру, мистецтво, політику, науку, літературу та багато інших сфер життя рідної країни та світу.

Сьогодні,  у тяжкі роки війни, українки не тільки берегині сімейного вогнища, затишку й тепла, а й дбайливі матусі, які захищають від війни, навчають і виховують дітей - майбутнє української нації. Сьогодні українки – героїчні  амазонки в боротьбі з російськими окупантами, підмога армії в тилу ворога, міцна опора для розвитку економіки, сільського господарства, науки, техніки, культури.

Чарівні, милі, вродливі, талановиті, стійкі, витривалі і незламні, найкращі в усьому світі – УКРАЇНКИ! Вітаємо всіх вас з Днем української жінки!

Міцності духу, нев'янучої краси, мирного майбутнього і простого тихого жіночого щастя  Вам, Українські Жінки!

Пропонуємо до вашої уваги віртуальну виставку «Українська жінка – особливий феномен».

 



23-02-2025

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

 

 

УКРАЇНА. ВІЙНА ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ: до третьої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну

Нон-фікшн — це література, яка базується на реальних подіях, фактах і дослідженнях, допомагає розширити кругозір, отримати нові знання та навички, а також зрозуміти складні явища і процеси, що відбуваються у світі. 

Ділимось з вами надзвичайно важливою добіркою книг про історію України. Тут книги і про далеке минуле, і про сучасну історію. Адже ми маємо памʼятати кожну сторінку історії України, щоби не допускати повторення трагічних подій. Дізнавайтеся більше цікавого! Переглянути…



18-02-2025

НАШІ ДАРУВАЛЬНИКИ

 

Нещодавно до дирекції Бібліотеки НТУ завітали викладачі кафедри інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки, професор кафедри, кандидат історичних наук, доцент Палеха Юрій Іванович та кандидат філологічних наук, доцент Зозуля Наталія Юріївна, щоб подарувати добірку власних книг.

Щиро дякуємо за поповнення фонду нашої книгозбірні друкованими виданнями. Впевнені, що подарована література допоможе у забезпеченні  освітнього та наукового процесів  в університеті.

 

Запрошуємо інші кафедри  долучитись до таких благодійних акцій!

Якщо у вас є література, що сприяла вашому професійному та особистому розвитку і буде корисна для студентів, ви можете подарувати її нашій бібліотеці.

Книга була, є і завжди буде найкращим подарунком Бібліотеці.

 



14-02-2025

ВЕБІНАРИ

 

 

ШАНОВНІ НАУКОВЦІ!

Запрошуємо вас та ваших колег взяти участь у вебінарах від компанії Clarivate, запланованих на лютий-березень 2025 року.

Вебінари безкоштовні, українською у ZOOM. Необхідна попередня реєстрація. Передбачено сертифікат учасника за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.

Докладніше

 

Research Smarter

20 лютого, четвер, час проведення 10:15–11:15 (вебінар перенесено з 27 лютого)

Тема: Значимість співпраці в наукових дослідженнях

Реєстрація

Тези: Дослідницькі інститути, грантодавці та урядові організації підтримують відкритий обмін ідеями та сприяють співпраці, роблячи внесок у ріст та розвиток світової науки.

На вебінарі будуть обговорюватись питання:

  • як оцінювати, виявляти, знаходити потенційні співпраці;
  • як покращити видимість власних досягнень;
  • як усувати можливі бар'єри.

Буде презентовано новий індикатор Collab-CNCI, що допоможе виявити більш ефективний тип співпраці.

 

5 березня, середа, час проведення 15:00–16:30

Тема: Відкритий доступ, відкрита наука, відкриті дані: виклики часу

Реєстрація

Вебінар проходитиме в рамках Міжнародного Дня відкритих даних.

На вебінарі будуть обговорюватись питання відкритого доступу. Детальна програма – згодом.

Спікери:

  • Тетяна Ярошенко – заступниця директора ДНТБ України
  • Юлія Главчева – директор наукової бібліотеки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»
  • Ольга Ольшевська – проректор Одеського національного технологічного університету
  • Ірина Кучма – спеціальна гостя від EIFL.

Планується запис та, за можливості, стрім.

Сертифікати не передбачено.

 

27 березня, четвер, час проведення 10:15–11:15

Тема: Пошук спеціалізованого контенту у Web of Science поза Core Collection

Реєстрація

Тези: Платформа Web of Science доповнює Core Collection регіональними, спеціалізованими та іншими колекціям опублікованої літератури. Завдяки розширеному пошуку користувачі можуть відстежувати формування та розвиток будь яких напрямів науки, аналізуючи понад 235 млн записів і 2,9 мільярди посилань на першоджерела.

Під час вебінару ви дізнаєтесь:

  • як шукати додатковий контент у Web of Science;
  • як розширити пошук до нових типів документів (дисертації, патенти, дослідницькі дані, гранти тощо);
  • як аналізувати спеціалізовані баз даних.

Вебінари безкоштовні, українською, у ZOOM, проводить Ірина Тихонкова, PhD Customer Success Consultant Clarivate. Необхідна попередня реєстрація. Передбачено сертифікат учасника за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.



10-02-2025

СВЯТА І ПАМ'ЯТНІ ДНІ В УКРАЇНІ

 

 

11 лютого відзначаємо молоде, але дуже важливе свято – День жінок та дівчат у науці. Це міжнародне свято запроваджене Резолюцією ООН у 2015 році. Хоча серед науковців по всьому світі досі більше чоловіків, внесок жінок неоціненний! Попри поширення фемінізму, боротьби за права жінок, все ж рівності між статями поки немає… І йдеться не лише про мусульманський світ, у цивілізованих країнах в науковому світі жінки радше рідкість, аніж норма. Попри це, досягнення жінок не менш важливі за досягнення їхніх колег чоловічої статі. Зауважимо, жінки-дослідниці з’явилися не в останнє століття, коли їхні права нарешті почали зрівнювати з правами чоловіків. У кожній епосі були свої видатні жінки-науковці. Свято засноване  нещодавно, однак вклад жінок у науку не обмежується історичним  періодом, коли жінки отримали такий самий доступ до освіти, що й чоловіки.  Жінки  торували науковий шлях всю історію  людства  і продовжують робити це зараз.

За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, лише 28% науковців у світі – жінки; в Україні серед науковців – 45% жінок; Україна займає 12 місце за кількістю жінок - вчених в рейтингу серед 41 країни світу.

День жінок і дівчат у науці нагадує людям, що жінки мають важливу роль у науковій  і технологічній спільноті.

Вітаємо наших науковиць, дослідниць, аспіранток, докторанток та студенток університету з цим святом.  Висловлюємо  усім щиру повагу і вдячність за вашу натхненну працю та відданість своїй справі. Бажаємо вам оптимізму, творчого натхнення, плідної праці, нових ідей і проєктів та успіхів у їх реалізації. Нехай кожна жінка в науці відчуває себе визнаною, підтриманою та отримає відповідну подяку за свою працю, що спрямована на стимулювання прогресу та розвитку нашого світу.

 

Пропонуємо вашій увазі тематичний дайджест «Роль жінок у світовій науці».

 



03-02-2025

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

 

 

Пропонуємо до уваги користувачів нові надходження за січень 2025 року, що надійшли до фонду Електронної бібліотеки НТУ (меню сайту: Ресурси бібліотеки / Нові надходження / Нові надходження до Електронної бібліотеки). Переглянути…



01-02-2025

БІБЛІОТЕКА - ДОСЛІДНИКАМ

 

ШАНОВНІ НАУКОВЦІ!

На офіційному сайті Міністерства освіти і науки України опубліковані "Методичні рекомендації щодо управління науковими даними для закладів вищої освіти та наукових установ у частині визначення механізмів збереження та повторного використання наукових даних".

Вони є документом рекомендаційного характеру, що містить практичні вказівки стосовно організації процесу управління науковими (дослідницькими) даними з метою забезпечення їх зберігання, пошуку, доступу до них та їх повторного використання. Ці Методичні рекомендації призначені для використання науковими установами, закладами вищої освіти, науковими підрозділами установ, організацій, підприємств, науковими та науково-педагогічними працівниками, аспірантами, докторантами, студентами, які проводять наукові дослідження.

Ознайомитися з документом можна за покликанням: МОН - Інформаційно-методичні матеріали.

 



28-01-2025

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

 

2 лютого 2025 року виповнюється 180 років  від дня народження всесвітньо відомого  українського фізика і електротехніка, винахідника “X”-променiв, перекладача  Біблії  і Псалтиря на українську мову, відомого громадсько-політичного діяча, вченого і патріота України – Івана Пулюя.

Іван Пулюй.  Це ім’я повертається до нас із забуття, як і багато інших постатей, яскравих і непересічних, які не з власної волі змушені були працювати за межами України. Фундаментальні праці з фізики та електротехніки, науково-популярні, публіцистичні праці, спогади Івана Пулюя, талановитого фізика, вдумливого філософа, щирого українського патріота, є актуальні й сьогодні, коли Українська Держава утверджує свою незалежність.

Пропонуємо вашій увазі біобібліографічний  огляд  «Іван Пулюй — життя в ім’я науки та України». Переглянути... 

 




Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20