08-12-2020

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

ВИ ПИТАЄТЕ – МИ ВІДПОВІДАЄМО

Дуже часто викладачі задають питання про те, які повнотекстові видання кафедри відображені у Електронному каталозі бібліотеки. Відповідаємо.

 

По-перше, з виданнями кафедри, які зберігаються у Електронній бібліотеці ви зможете ознайомитись скориставшись Електронним каталогом бібліотеки.

 

По-друге, у розділі «Електронна бібліотека / Поточні видання НТУ», щомісяця, ви маєте можливість переглянути перелік повнотекстових видань кафедр, які були передані до бібліотеки протягом місяця.

 

По-третє, з інформацією про повнотекстові видання кафедр, за весь період існування Електронної бібліотеки, можна ознайомитися переглянувши розділ бібліотечного сайту «Ресурси бібліотеки / Нові надходження». Рік видання - до 2019 року (включно). 

 

По-четверте, відділом інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотеки готується до друку бібліографічний покажчик «Повнотекстові видання професорсько-викладацького складу НТУ (2017-2019)».

 

Увага!

У бібліотеці діє постійна доброчинна акція «Подаруй бібліотеці електронну книгу». Ми із задоволенням приймемо корисні видання і готові донести до наступних поколінь праці наших викладачів: підручники, навчальні посібники, монографії тощо.

 

З питань передачі електронних повнотекстових видань звертайтеся до відділу інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечння бібліотеки за адресою: вул. М. Бойчука, 42. поверх 9, кімната 903, тел. (044) 284-70-13, e-mail: raskasvic@ukr.net .

 

Зав. відділом ІТ та КЗ Рассказова В. А.

 26-11-2020

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

 

Пропонуємо ознайомитись із новими повнотекстовими виданнями професорсько-викладацького складу НТУ, які надійшли до фонду Електронної бібліотеки університету у листопаді місяці (меню сайту : "Електронна бібліотека / Поточні видання НТУ").

 

 

 

 26-11-2020

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

 

 

ГОЛОДОМОР: ТРАГЕДІЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Кожного року в четверту суботу листопада, відповідно до Указу Президента України №1310/98 від 26.11.1998 р., Україна вшановує  пам'ять загиблих від штучного голоду українців, організованого радянською владою в ХХ сторіччі.

До Дня пам’яті жертв голодоморів  бібліотека  університету підготувала  цикл книжкових виставок. Зі сторінок численних видань - книг, журналів та газет, представлених на виставці, постає жахлива картина нищення української нації. Документи і матеріали книжкових експозицій розкривають причини, масштаби та наслідки геноциду. Ці події української історії завжди були предметом уваги та осмислення українськими письменниками різних поколінь. На виставках представлені документи з фонду бібліотеки НТУ.

 

Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатись електронними ресурсами або традиційними картковими каталогами. Виставки експонуються на 8 поверсі НБК кім. 802, 803.

 

 

 

 24-11-2020

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

 

 

Пропонуємо до уваги читачів нові книги, що поповнили фонд бібліотеки у листопаді 2020 року (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження")

 

 

 24-11-2020

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

 

МАТЕРІАЛИ LXXVІ-ТОЇ НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ НТУ

В Електронній бібліотеці розміщена електронна версія програми та тез доповідей LXXVI-тої наукової конференції професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів НТУ, яка відбулася 3-4 листопада в онлайн форматі.

 

Докладніше

Для початку роботи з Електронною бібліотекою необхідно авторизуватися. З умовами авторизації ви можете ознайомитись переглянувши меню сайту : «Електронна бібліотека / Доступ до е-видань».

 

Опис видань:

 

Дмитриченко, М. Ф.  LXXVІ наукова конференція професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів університету : програма конференції / М. Ф. Дмитриченко, М. М. Дмитрієв, М. О. Білякович ; НТУ. – Київ : НТУ, 2020. – 126 с.

 

У збірнику публікується програма LXXVІ-ої наукової конференції професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів університету.

 

Дмитриченко, М. Ф.  LXXVІ наукова конференція професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів університету : тези доповідей / М. Ф. Дмитриченко, М. М. Дмитрієв, М. О. Білякович ; НТУ. – Київ : НТУ, 2020. – 538 с.

 

В збірнику публікуються тези LXXVІ-ої наукової конференції професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів університету.

Даний збірник може бути використаний науковими співробітниками і студентами, що працюють над питаннями транспорту, машинобудування, транспортного будівництва, управління на транспорті та економіки.

 10-11-2020

ЦІКАВИНКИ

 

10 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО УКРАЇНСЬКУ МОВУ

1. Найбільше перекладений літературний твір – "Заповіт" Т.Г.Шевченка: 147 мовами народів світу.

2. Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово "вороги" – "вороженьки".

3. Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера "п"; на неї також починається найбільша кількість слів. Літера "ф" – найменш уживана. Слова, які починаються з цієї літери, в переважній більшості випадків прийшли в українську мову з інших мов.

4. Найдовше слово в українській мові складається з 30 літер. Це слово "дихлордифенілтрихлорметилметан" – назва хімікату, що використовується для боротьби зі шкідниками.

5. Іменник у нашій мові має 7 відмінків (один з них – кличний). Це вирізняє українську мову серед східнослов'янських. Сьомий, кличний, існує також в граматиках латини, грецької мови та в санскритській граматиці (як опціональний восьмий відмінок).

6. Назви всіх дитинчат тварин в українській мові належать до середнього роду.

7. Сучасна українська мова налічує, згідно зі словником Національної Академії Наук України, близько 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються в цей час.

8. Офіційно вважається, що після видання "Енеїди" Котляревського українська мова була прирівняна до літературної мови. Івана Котляревського по праву вважають основоположником нової української мови.

9. В українській існує три форми майбутнього часу! Проста, складна і складена. Майбутній час першої особи однини недоконаного виду в українській має іншу форму без префікса: знатиму, говоритиму, робитиму тощо.

10. Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?"

 03-11-2020

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

 

Пропонуємо ознайомитись із новими повнотекстовими виданнями професорсько-викладацького складу НТУ, які надійшли до фонду Електронної бібліотеки університету у жовтні місяці (меню сайту : "Електронна бібліотека / Поточні видання НТУ").

 

 

 

 03-11-2020

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

 

 

Пропонуємо до уваги читачів нові книги, що поповнили фонд бібліотеки у жовтні 2020 року (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження")

 

 

 02-11-2020

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

 

 

РІДНА МОВА ЧИСТА, ЯК РОСА

Щорічно 9 листопада наша держава святкує День української писемності та мови, яке було започатковане у 1997 році Указом Президента №1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства». Свято спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію, в першу чергу серед  молодого покоління українців. Цього ж дня ми вшановуємо пам'ять святого Преподобного Нестора-Літописця – основоположника письмової  української мови.

Бібліотекою Національного транспортного університету з цієї нагоди організовані тематичні виставки на абонементі художньої літератури та навчальному читальному залі (НБК, 8 поверх, кім. 803, 804). До уваги користувачів представлені публікації з періодичних видань щодо походження і розвитку української мови, також приклади побутової та філософської мудрості та кращі зразки української художньої літератури.

Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатись електронними та традиційними  ресурсами бібліотеки.

 

 31-10-2020

ЦІКАВИНКИ

 

ТОП-10 НАЙВПЛИВОВІШИХ УНІВЕРСИТЕТІВ УКРАЇНИ

На сайті AcademicInfluence складено рейтинг впливовості університетів світу Influential schools, частиною якого є окремий рейтинг впливовості закладів вищої освіти України.

Рейтинг складається групою науковців і фахівців з аналізу даних, які вже понад 5 років оприлюднюють результати своєї роботи на сайті. Формування рейтингу відбувається за алгоритмом, за допомогою якого гідні уваги люди пов’язуються з конкретними закладами вищої освіти, кафедрами та навчальними дисциплінами.

З погляду розробників рейтингу, будь-який вищий навчальний заклад впливовий не самий по собі, а завдяки людям, які в ньому навчалися або працювали. Виходячи з цього, впливовість університету оцінюється саме через людей, які мають до нього стосунок і які зробили значний внесок у певній галузі.

Докладніше

 

У 2020 році до світового рейтингу також потрапили 183 заклади освіти з України. Відповідно, найвпливовішими університетами України за версією AcademicInfluence є Києво-Могилянська академія (886 місце у світі), Львівський національний університет ім. Івана Франка (915 місце у світі) та Київський політехнічний інститут (1390 місце у світі).

Також у першій п’ятірці українського рейтингу опинились Одеський національний університет ім. Мечникова та Чернівецький національний університет ім. Федьковича.

 

ТОП-10 найвпливовіших університетів України

 

Місце

Назва навчального закладу

1

Києво-Могилянська академія

2

Львівський національний університет ім. І. Франка 

3

Київський політехнічний інститут

4

Одеський національний університет ім. І. Мечникова

5

Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича

6

Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана

7

Національний медичний університет ім. О. Богомольця

8

Львівська політехніка

9

Таврійський національний університет ім. В. Вернадського

10

Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого

 

 
Сторінка: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21