06-01-2023 |
ПОЕТИ-ЮВІЛЯРИ |
85 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ СТУСА
Він — поет, правозахисник, борець за національну справедливість, символ непохитності переконань, один із символів незламності українського духу. Ми зібрали цікаві факти про поета-борця, які досі вражають.
Докладніше
04-01-2023 |
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ |
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
Університетська бібліотека продовжує вас знайомити з фондом Електронної бібліотеки НТУ.
Вашій увазі пропонується бібліографічний покажчик «Електронна бібліотека Національного транспортного університету. Навчальні видання». Покажчик містить бібліографічну інформацію про повнотекстові навчальні видання, а саме підручники, навчальні посібники, курси лекцій, конспекти лекцій. Надходження за період: 06.10. 2009 р. – 04.01.2023 р.
Переглянути повний текст видання ви можете у Електронній бібліотеці (ЕБ) Національного транспортного університету..Авторизація в електронному каталозі не потрібна.
29-12-2022 |
НАШІ ВІТАННЯ |
З повагою,
Дирекція та колектив бібліотеки Національного транспортного університету
29-12-2022 |
БІБЛІОТЕКА - ДОСЛІДНИКАМ |
GOOGLE SCHOLAR: 11 ПРИЧИН ВИКОРИСТОВУВАТИ РЕСУРС
Google Scholar – інструмент, що дозволяє дослідникам використовувати широкий перелік цінних у науковій роботі функцій абсолютно безкоштовно. Це є одною з найголовніших причин, чому попит на використання цього ресурсу невпинно зростає. Звісно, Google Scholar містить і низку недоліків, що стають аргументами «проти» Google Scholar Academy.
У новому відео науково-навчального центру компанії «Наукові Публікації» розглянуто, чому все ж варто звернути увагу на сервіс Google Scholar. Тож, після перегляду ви ознайомитесь з 11 причинами та можливостями використання цього ресурсу. Деякі з них можуть виявитися для вас очевидними, тоді як інші – прихованими від користувачів.
Окрім цього, у відео ви знайдете відповіді на найбільш популярні питання щодо використання Google Scholar, а саме:
- Що таке Google Scholar?
- Як зареєструватися в Google Scholar?
- Як користуватися Google Scholar citations?
- Основні наукометричні показники. Як їх відстежувати? Індекс Гірша за Google Scholar.
27-12-2022 |
ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ |
Електронна бібліотека НТУ поповнилася новими виданнями. З новими надходженнями за листопад-грудень місяць можна ознайомитись переглянувши меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження / Надходження до Електронної бібліотеки (листопад-грудень 2022)".
16-12-2022 |
ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА |
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
Пропонуємо Вам ознайомитися з віртуальною виставкою з нагоди 70-річчя ректора НТУ, доктора технічних наук, професора Миколи Федоровича Дмитриченка.
Життя і наукова діяльність Миколи Федоровича пов’язана з науково-дослідницькою новаторською діяльністю, а також є вагомим внеском в імплементацію іноваційної та технологічної складової в галузі вищої освіти.
Наукові надбання вченого охоплюють широкий спектр наукових праць. Виставка дає можливість ознайомитися з виданнями Миколи Федоровича, які знаходяться у фонді бібліотеки.
Виставку підготував інформаційно-бібліографічний відділ.
Меню сайту : «Ресурси бібліотеки / Віртуальні виставки / Серія «Ювіляри Національного транспортного університету».
04-12-2022 |
ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ |
УВАГА! МОЖЛИВІ ТИМЧАСОВІ ОБМЕЖЕННЯ ДОСТУПУ ДО ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ БІБЛІОТЕКИ
У зв’язку зі стабілізаційними відключеннями електроенергії в Києві, можливі тимчасові обмеження доступу до електронних ресурсів бібліотеки Національного транспортного університету.
Дякуємо за розуміння!
29-11-2022 |
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ |
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
До 300-річчя Григорія Сковороди бібліотека підготувала бібліографічний огляд літератури «Великий син Великого народу».
Навряд чи хто-небудь із діячів української культури, окрім хіба Тараса Шевченка, упродовж ХІХ – ХХ століть привертав до себе таку пильну увагу світу, як мандрівний слобожанський поет і філософ Григорій Сковорода (1722–1794). Про життя та творчість Сковороди написано сотні історико-філософських, богословських, літературознавчих, лінгвістичних, педагогічних, музикознавчих та інших розвідок.
У працях присвячених Сковороді його називали то “українським Сократом”, то “українським Жан-Жаком Руссо”, то “українським Франциском Асизьким”, розглядали як носія “космічної свідомості” і як “апостола раціоналізму”, як найяскравішого представника “емблематичного стилю в містичній літературі Нового часу”, як “найбільшого після перших отців Церкви християнського філософа світу” і як чоловіка, що втілив у собі всі риси українського народу та протоптав “питомо східнослов’янську стежину осягнення реальності”. Ці присуди перетворюють нашого філософа на своєрідний символ української культури від давнини до сьогодні.
Цей бібліографічний огляд літератури знайомить Вас з творчею спадщиною Григорія Сковороди, а також з працями літературознавців, які досліджували життя і творчість великого філософа, про їх знахідки й міркування, що призвели до важливих наукових результатів.
Переглянути повний текст видання ви зможете скориставшись Електронною бібліотекою Національного транспортного університету.
23-11-2022 |
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ |
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
До 300-річчя Григорія Сковороди бібліотека підготувала науково-бібліографічний покажчик «Сковородіана Леоніда Володимировича Ушкалова».
Сотні вітчизняних і закордонних науковців у царині філософії, історії, богослов’я, лінгвістики, педагогіки та літературознавства присвятили вивченню філософських діалогів і трактатів, притч, байок, візій, псальмів, кантів, солілоквій та листів Григорія Сковороди численні наукові розвідки.
Леонід Володимирович Ушкалов був фундатором сковородинської теми. Він є автором численних історико-літературних та історико-філософських праць. Ми зупинилися лише на окремих дослідженнях видатного філолога, але навіть оглядовий ракурс засвідчує посутній та вельми достойний внесок харківського вченого у справу вивчення життя і творчості Григорія Сковороди.
Переглянути повний текст видання ви зможете скориставшись Електронною бібліотекою Національного транспортного університету.
20-11-2022 |
ДО 300-РІЧЧЯ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ |
ОБРАЗОТВОРЧА СКОВОРОДІАНА
Григорій Сковорода не залишив своїх автопортретів, хоч малював досить вправно. А серед його друзів не було художників. Хто ж зберіг образ нашого мудреця? Про перші портрети й про створення інших зображень Григорія Савовича Сковороди розповідає мистецтвознавиця Діана Клочко.
* Уточнення: на 18 хв.50 сек Д. Клочко сказала, що Г. Сковорода не був у Токаї (Угорщина). Насправді Григорій Сковорода жив у Токаї з 1745 по 1750, працював перекладачем у Комісії для заготовляння токайських вин та реґентом у греко-руській церкві св. Миколая.