30-03-2021

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

31 БЕРЕЗНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РЕЗЕРВНОГО КОПІЮВАННЯ (ДЕНЬ БЕКАПА)

Створення резервних копій (бекап) - це створення копії важливих даних на носії (жорсткому диску, флеш-карті, CD-диску та інших носіях), призначеному для відновлення даних у разі їх пошкодження або втрати на основному носії.

 

У наше століття забезпечення збереження значимої інформації набуває все більшого значення. Втрата фінансових відомостей, баз даних або інформації сайту може призвести до великих проблем в організації та відчутно «вдарити по гаманцю». Тому, замість того, щоб зберігати інформацію в одному місці (наприклад, на вашому комп'ютері), ви ставите ще одну копію всієї важливої ​​інформації в надійне сховище.

 

Міжнародний день резервного копіювання якраз покликаний привернути увагу громадськості до питань забезпечення збереження інформації, а також поширити інформацію про необхідність захисту від втрати даних.

 

День бекапа був встановлений за ініціативою користувачів сайту соціальних новин Редді і невипадково був призначений на 31 березня. У комп'ютерному середовищі відомі випадки втрати інформації саме 1 квітня (ось такі «жарти») - існує навіть ціла група першоквітневих вірусів, які активізуються саме в цей день. Результат їх нещадного дії - збій в роботі системи або втрата інформації.

 

Сьогодні існує безліч різних підходів, засобів і програм, що забезпечують грамотну систему резервного копіювання. Як організувати цей процес - справа кожного користувача. Ви можете здійснити відповідні дії самостійно або звернутися до фахівців з даного питання. Але не варто пускати ситуацію на самоплив і вважати, що ця проблема вас ніколи не торкнеться. Все можливо.

 

Відзначити свято можна дуже простим способом - створити резервну копію своїх даних з комп'ютера і зберегти її на надійному ресурсі. І, звичайно ж, розповісти про це всім своїм друзям і знайомим, щоб вони зробили також.

 18-02-2021

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

 

 

150-РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ ЛЕСІ УКРАЇНКИ 


Творчість Лариси Петрівни Косач-Квітки найбільш ретельно досліджували Оксана Забужко та Соломія Павличко. Науковиці певні: на загал лише зрідка потрапляють поодинокі факти, без яких немає Лесі України ані як письменниці, ані як особистості. Ми зібрали ТОП маловідомих фактів про найвідомішу жінку української літератури.

 

1. Леся Українка ввела в українську мову такі слова, як «напровесні» та «промінь». А Олена Пчілка, мати Лесі, дала життя слову «мистецтво». З її легкої руки в нашій мові прижилися також «переможець», «палкий» та інші слова.

2. У 26-ть вона познайомилася з другом по хворобливому нещастю – Сергієм Мержинським, який давно боровся із затяжними сухотами. Її болі в кістках і нирках та його тяжкий стан поєднали молодих людей у спільному горі: Леся попри свої потреби доглядала хворого. Сергій помер у дівчини на руках, після чого вона до самої смерті не знімала траурної одежі, незважаючи на офіційне подальше заміжжя. І хоча Леся була біля його смертного ложа, Мержинський не кохав її. У свій останній день при пам’яті він попросив Лесю записати прощальний лист до іншої жінки, що насправді була в його серці усе життя.

3. У 10-річному віці після операції з видалення вражених хворобою кісток, її обидві руки та одну ногу зафіксували у гіпс. Вільною залишалася лише одна нога, пальцями ступні якої вона навчилася грати на фортепіано. Зараз її рояль знаходиться у музеї села Колодяжне, що у Ковельському районі Волинської області.

4. Офіційний чоловік Климент Квітка був молодшим від Лесі на 9 років, хворів туберкульозом, не мав статків. Лесині батьки не сприйняли такого союзу, однак письменниця зреклася їхньої фінансової допомоги і вийшла заміж за Климента. Парубок поступово почав продавати усе, що нажив: від меблів до книжок, аби оплатити лікування дружини. Після смерті поетеси Климент прожив ще 40 років.

5. Климент Квітка зберіг записи, на яких можна почути голос поетеси. Вони дійшли до наших днів.

6. На честь Лесі Українки названо астероїд №2616.

7. Зараз в Україні не залишилось жодного нащадка Лесі Українки. У Швейцарії проживає Роберто Гааб – внучатий племінник, онук Лесиної сестри Оксани Косач-Шимановської, а в США мешкає Ольга Лютон-Петрова – онука Лесиної сестри Ізидори Косач-Борисової.

8. У Луцьку, біля В’їзної вежі замку Любарта, є дерево, яке іменують Лесиним ясеном. Воно одне з найстаріших дерев міста. Вважається, що саме під ним мала Леся написала свого першого вірша. Нині ж у місті вирішується проблема з деревом, адже воно аварійне й може впасти, зашкодивши перехожим.

9. В останні роки життя очі Лесі змінили свій колір. Вони з темно–сірих стали насичено–блакитними. Це дуже дивувало знайомих поетеси. Про цей маловідомий факт згадує у листах її мати Олена Пчілка, яка була з дочкою до її останніх хвилин.
10. Ім'я Лесі Українки входить до символічної тріади Т. Шевченко - І. Франко - Л. Українка.

 

Матеріал підготувала Головний бібліотекар Ушакова Л. С.

 

З нагоди Дня народження поетеси в бібліотеці НТУ розгорнута тематична виставка. До уваги читачів представлені твори Лесі Українки, книги про її життя та творчість, життя її рідних та друзів.

Виставка експонується за адресою: НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 8, кім. 803.

Термін експонування: 19 – 29 лютого 2021 р.

 09-02-2021

НАУКОВЦЯМ

 

СЕРВІС «GRAFIATI»

 

«Grafiati» – це сервіс автоматичного оформлення бібліографічних посилань і створення списків використаних джерел.

 

Мета – дозволити користувачам – студентам, аспірантами, школярам, науковцям та іншим авторам – якісно оформлювати списки джерел до власних праць, не витрачаючи часу на дослідження нюансів кожного конкретного стилю цитування.

 

Сьогодні сервіс «Grafiati» надає можливість генерувати бібліографічні посилання та створювати списки використаної літератури за українськими та міжнародними стандартами в найновіших редакціях: ДСТУ 8302:2015, ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК), APA (7th ed.), MLA (8th ed.), Chicago (17th ed., notes and bibliography), Chicago (17th ed., author-date), Harvard. Створені матеріали доступні в особистому кабінеті користувача, де їх можна редагувати, коригувати, копіювати та експортувати.

Цитування за всіма згаданими стилями цілком пристосоване до конкретної мови й країни: генерування посилань відбувається за тією мовою яку ви оберете, тому ви можете автоматично оформити список посилань для подання своєї публікації до українського, англійського, французького, італійського, іспанського або польського журналу.

 

Докладніще на сайті: www.grafiati.com.

 

 12-01-2021

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

 

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Пропонуємо Вам переглянути віртуальну книжкову виставку «До вершин професійних знань з електронними підручниками викладачів НТУ» (частина 1, частина 2),  в якій представлені підручники та навчальні посібники професорсько-викладацького складу НТУ.

Виставка відображає видання тільки тих авторів, які передали е-версії до Електронної бібліотеки.

 

Відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотеки

 29-12-2020

НАШІ ВІТАННЯ

 

З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Щиро вітаємо Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!
Нехай Ваші серця будуть зігріті любов'ю і теплом, домівки повняться добром, радістю та Божим благословінням, а очі світяться щастям. 
Нехай Новий рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги. 
Бажаємо, щоб Різдвяна зоря запалила у Ваших серцях вогонь віри та любові, надії та оптимізму, наснаги та невичепної енергії!
 
З повагою,
Дирекція та колектив бібліотеки Національного транспортного університету
 


28-12-2020

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

ПІДВОДИМО ПІДСУМКИ РОКУ, ЩО МИНАЄ

Ось і добігає кінця 2020 рік, а ми підводимо підсумки.

Останніми роками Електронні бібліотеки стають невід'ємною частиною діяльності в багатьох галузях освіти і науки. Електронні підручники, навчальні посібники, методичні напрацювання та інша інформація на електронних носіях – зручні та доступні для великої кількості користувачів. Всю необхідну інформацію можна знайти за лічені хвилини, до того ж з будь-якого місцезнаходження, єдина умова – вихід до Інтернету. Термін зберігання електронної інформації майже необмежений у часі, але і її, з часом, потрібно оновлювати.

 

Відділом інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотеки у взаємодії з  кафедрами університету була проведена плідна робота, направлена на підвищення якості Електронної бібліотеки Національного транспортного університету.

 

Ми висловлюємо щиру подяку за активну співпрацю кафедрам:

•  іноземної філології та перекладу;

•  технічної експлуатації автомобілів та автосервісу;

•  філософії та педагогіки;

•  туризму;

•  міжнародних перевезень та митного контролю;

•  іноземних мов;

•  менеджменту;

•  теорії та історії держави і права.

 

У 2020 році до фонду Електронної бібліотеки надійшло 218 робіт на 18 дисках. Переглянувши розділ сайту «Ресурси бібліотеки / Нові надходження», ви можете ознайомитись із ними. Матеріал розміщений по факультетам.

 

Ми віримо у збереження ділових і дружніх стосунків, що склалися, сподіваємося на подальшу співпрацю.

 

Зав. відділом ІТ та КЗ бібліотеки

Рассказова В. А.

 28-12-2020

МАГІСТРАМ

 

 

 

Студенти, що закінчили навчання в магістратурі, можуть підписати обхідний лист у Довідковому читальному залі (кім. 345 по вул. Омеляновича-Павленка,1) з 09.00 до 17.00.

 

Адміністрація бібліотеки

 

 

 

 23-12-2020

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

 

 

Пропонуємо до уваги читачів нові книги, що поповнили фонд бібліотеки у грудні 2020 року (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження")

 

 

 16-12-2020

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

 

Пропонуємо ознайомитись із новими повнотекстовими виданнями професорсько-викладацького складу НТУ, які надійшли до фонду Електронної бібліотеки університету у грудні місяці (меню сайту : "Електронна бібліотека / Поточні видання НТУ").

 

 10-12-2020

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

 

ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИХАЙЛА СТАРИЦЬКОГО

Письменник, перекладач, театральний і культурний діяч, корифей українського побутового театру… Йдеться про Михайла Петровича Старицького, який став справжнім джерелом живлення для культури. Самовіддане служіння і напружена праця зробили його відомим поза кордонами  Батьківщини.

 

А ви знаєте про те, що Михайло Петрович є творцем нових слів? Він дав життя таким словам як «мрія», «чарівний», «зрадливий», «бойовище», «спочин»,  «дурманити», «страдниця», «нетребство», «безмовний», «бруднити», «хіть», «нестяма». Новостворення  здавалися деяким літературознавцям штучними і недоречними. Лунали звинувачення у ковальстві слів, у відході від народної основи поетичної мови. Подібні закиди були безпідставними. Зрозуміло, далеко не всі неологізми поета стали надбаннями української літератури. У нього є чимало штучних слів, такі як «маєво» (обрії), «заласся» (насолода), «колоть» (бунт), «борвій» (буревій) тощо. Та загалом лексичне новаторство М. Старицького мало прогресивне значення  у розвитку української літературної мови.

 

До 180-річчя від дня народження М. П. Старицького в бібліотеці НТУ підготовлено книжкову виставку.  Експозиція презентує найвідоміші твори автора, а також літературу, що розкриває роль М. Старицького у формуванні українського театру.

На виставці представлено документи з фондів бібліотеки. Для пошуку інших видань автора радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

 

Виставка експонується за адресою: НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 8, кім. 803.

Термін експонування: 11 – 21 грудня 2020 р.

 
Сторінка: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21