03-01-2024

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

9 січня 1924 року народився Сергій  Параджанов, кінорежисер, сценарист. Вірменин, який народився у Тбілісі, сидів у російській  в’язниці - за український націоналізм.

Сергій Параджанов — особистість непересічна в усьому, починаючи з походження (в енциклопедичному словнику його називають «грузинським і українським режисером вірменського походження») і закінчуючи усім його життям. У середині 1960-х він увірвався в світовий кінематограф фільмом «Тіні забутих предків», і з того часу про нього не припиняють говорити. Ексцентричний, непередбачуваний, епатажний Параджанов не бажав і не міг жити «за правилами». Зрозуміло, що багатьом це не подобалось. Як сказав сам режисер, влада викреслила його з життя на 15 років — його то саджали до в’язниці, то просто не давали працювати. І все-таки він вижив і продовжив творити.

До ювілею Сергія Параджонова інформаційно-бібліографічний відділ підготував тематичний дайджест “Небезпечно вільна людина”.

 

Переглянути повний текст видання ви зможете скориставшись Електронною бібліотекою Національного транспортного університету.

 



02-01-2024

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

 

ШАНОВНІ  КОРИСТУВАЧІ!

Університетська бібліотека продовжує вас знайомити з фондом Електронної бібліотеки НТУ.

Вашій увазі пропонується бібліографічний покажчик «Надходження до електронної бібліотеки Національного транспортного університету за 2023 рік».

Переглянути повний текст видання ви можете скориставшись Електронною бібліотекою та сторінкою бібліотечного сайту «Е-Бібліотека НТУ / Видання кафедр».

 

 



31-12-2023

СВЯТА УКРАЇНИ

 



28-12-2023

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Фонд Електронної бібліотеки поповнився новими повнотекстовими виданнями. Усі бажаючі можуть ознайомитися із новинками переглянувши меню сайту : "Бібліотечний гід / Нові надходження / Надходження до Електронної бібліотеки (грудень 2023)".

 



21-12-2023

ЦИКЛ ВЕБІНАРІВ ДЛЯ СПІЛЬНОТИ ЗВО

 

 

Дата та час проведення: 9 січня 2024 р. з 11:30 до 13:00.

 

ТЕМА “ЛІЦЕНЗІЇ СС – ОДИН З МЕХАНІЗМІВ ФОРМУВАННЯ ЕКОСИСТЕМИ ВІДКРИТИХ ОСВІТНІХ РЕСУРСІВ (OER) В УКРАЇНІ”.

 

Говоритимемо про:

* Чому саме Ліцензії СС забезпечують фундаментальність «будівельних» блоків для OER?

* Які аргументи є найбільш дієвими для викладачів і всіх освітян в прийнятті та адаптації OER?

* Чи актуальні ліцензії СС для питання "GPT чат + створення OER"?

* Практики використання OER в похідних творах (адаптації/ремікс) в Politecnico di Milano тощо.

 

Вебінари відбуватимуться на платформі ZOOM.

 

Реєстрація за покликанням 

Докладніше

Мета вебінарів: Відповідно до рішень/рекомендацій ЮНЕСКО та Євросоюзу довести можливість і необхідність долучення ЗВО України до формування екосистеми відкритих освітніх ресурсів (OER) в державі, зокрема для подолання кризи нестачі сучасного доступного освітнього контенту українською мовою та формування пулу безкоштовних, доступних, інклюзивних відкритих підручників для вищої освіти в період воєнного стану в державі.

 

Спікерами у вебінарах запрошені визнані закордонні й вітчизняні викладачі, науковці, бібліотекарі, фахівці з авторського права та ІТ-технологій.

Хто може розказати про Ліцензіїї СС краще, ніж практики світового рівня?

Спікери:

  • Jennryn Wetzler, Director of Learning and Training, Creative Commons (США)
  • Paola Corti, Key Specialist at the Department of Innovations in Education, Politecnico di Milano (Італія), Mentor for UNESCO Open Education for a Better World.

Організатори:

  • Український державний університет науки і технологій
  • Секція університетських бібліотек ВГО Українська бібліотечна асоціація
  • SPARC Europe & ENOEL.


18-12-2023

ДО 190 РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

 

 

22 грудня виповнюється 190 років від дня народження відомої української письменниці, перекладачки, класика української літератури, Марії Вілінської – більше відомої за літературним псевдонімом Марко Вовчок. Вона була чи не єдиною жінкою, яка писала про історичне минуле України, а її твори високо оцінили представники демократичного напряму в літературі, відзначаючи його соціальне спрямування.

З літературною спадщиною Марка Вовчка ви можете ознайомитись переглянувши книжкову виставку та матеріали про життєвий і творчий шлях письменниці на абонементі художньої літератури (НБК, 8 поверх, 803 кімната).

Для пошуку інших видань радимо скористатись електронними ресурсами бібліотеки.

 



04-12-2023

ДО 110 РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

 

Людина-легенда, символ епохи, гордість України, знаменитий лікар, легенда кардіології, хiрург-новатор, письменник-мислитель, бiокiбернетик-фiлософ, громадський діяч…  Але найголовніше, Амосов  – це лікар, який врятував життя тисячам людей. Його головною зброєю був скальпель. Операції на стравоході, легенях, і особливо на серці він робив при загрозі швидкої смерті пацієнтів, часто в умовах, коли ніхто інший їх зробити не міг. Амосов –  остання надія для мільйонів. Він не завжди перемагав смерть, але завжди боровся до останнього.

6 грудня  відзначається 110 років  від  дня  народження Амосова Миколи Михайловича. Докладніше ...

 



28-11-2023

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 
 
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
У листопаді місяці фонд Електронної бібліотеки НТУ поповнився новими повнотекстовими виданнями. Докладніше меню сайту : "Бібліотечний гід / Нові надходження / Надходження до Електронної бібліотеки (листопад 2023)".
Пропонуємо вашій увазі багатотомну фундаментальну роботу, «Історія України-Руси», від найвідомішого українського історика. Над нею Михайло Грушевський працював протягом усього свого життя, через що, її публікація розтягнулась в часі, майже, на півстоліття. Перші томи були надруковані в кінці 1890-х, останній вже після смерті автора. В радянські часи книга була під забороною. Переглянути повний текст видання ви зможете скориставшись Електронною бібліотекою.
 


27-11-2023

ПОДАРУНКИ БІБЛІОТЕЦІ

 

 

 

Бібліотека Національного транспортного університету щиро вдячна нашим користувачам за подаровані в листопаді книжки з історії України. Дарування книжок надійне джерело поповнення  бібліотечного фонду і давня доброчинна традиція. Ваш внесок сприятиме культурному і духовному зростанню молоді і знайдуть свого читача.

 

Долучайтесь до акції «Подаруй бібліотеці книгу».

 



23-11-2023

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

 

І жах, і кров, і смерть, і відчай,

І клекіт хижої орди,
Маленький сірий чоловічок
Накоїв чорної біди,
Це звір огидної породи,
Лох-несс холодної Неви.
Куди ж ви дивитись, народи?!
Сьогодні ми, а завтра - ви. (Ліна Костенко)
 
Щороку у четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодоморів 1932-1933, 1921-1922, 1946-1947 років в Україні. В бібліотеці НТУ розгорнуто тематичні виставки до Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні.
В науковому читальному залі (НБК, 8 поверх, кімната 802) представлені публіцистичні, історичні, наукові, фото та інші документи, в яких відображені страшні факти страждань та болю українського народу.
На абонементі художньої літератури (НБК, 8 поверх, кімната 803) можна ознайомитись з творами поетів і письменників які розповідають про головні причини трагедії наголошуючи на її штучності.
Країна вдруге схиляє голову в скорботі, під час повномасштабної війни, яка супроводжується загибеллю українців, руйнуванням міст, знищення тисяч сіл. Трагічні події сьогодення підтверджують , що треба не тільки знати і пам’ятати історію свого народу, а й передавати дітям та онукам ці знання. Запалить вогник у своєму вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу Українців у боротьбі за вільну Державу – Україну.
 



Сторінка: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23