08-05-2023

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ

 

 08-05-2023

ДО ДНЯ НАУКИ

 

Сорбонна – найстаріший університет Парижа, найзнаменитіший і найбільший вуз  у Франції.

В 1150 році Робер де Сорбон став ініціатором злиття декількох монастирських шкіл. В той час монастирські школи були взірцем освіти з дуже високим рівнем знань. Після злиття цих шкіл з’явилася зовсім нова освіта. Священик відкрив у Парижі богословську школу з гуртожитком для бідних студентів спочатку на шістнадцять чоловік.

Ще за життя засновника, школа отримала світову славу. Вона надавала у своєму гуртожитку місця для студентів головних національностей Європи - французам, німцям, англійцям та італійцям – спочатку по  чотири, а потім по дев’ять людей кожної національності. Було започатковано 4 факультети: теологічний, медичний, юридичний, артистичний. Докладніше 

 04-05-2023

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

Павло Петрович Скоропадський – останній гетьман України, талановитий воєначальник і палкий патріот України, якому вдалося в надзвичайно важливих умовах революції та громадянської війни провести фундаментальні державні реформи в Україні, зайнятись держаним будівництвом молодої української держави. Нащадок гетьманського роду, шанувальник козацької слави, він зміг відродити національні традиції, створивши моду на все українське. 

Пропонуємо Вашій увазі бібліографічний огляд “Останній гетьман України”.

У цьому огляді ми звертаємо Вашу увагу на Павла Скоропадського як на фундатора Української академії наук. Але, якщо Вас цікавить постать гетьмана Скоропадського та його діяльність на чолі Української Держави, пропонуємо переглянути книги, які дадуть можливість пізнати цю суперечливу людину, відчути його внутрішній світ і зрозуміти його світогляд.

 02-05-2023

ДАРУНКИ БІБЛІОТЕЦІ

 

Протягом багатьох років наші користувачі дарують бібліотеці книги з власних колекцій.
Ми щиро вдячні всім, хто відгукнувся на акцію «Подаруй бібліотеці книгу».
 
Особливу подяку хочемо висловити найактивнішим учасникам:
Андрусенку С. І.
Біляковичу М. О.
Грищуку О. К.
Дмитриченку М. Ф.
Зюзюн В. І.
Кучерук Г. Ю.
Ложачевській О. М.
Мейш Ю. А.
Мельниченку О. І.
Онищенку А. М.
Славінській О. С.
Федоренко Л. І.
Ципко В. В.
Шевченко Р. Ю.
 
Книги, подаровані читачами, мають особливе значення для нас.
Ми впевнені, що вони стануть важливою частинкою фонду нашої бібліотеки, допоможуть у забезпеченні освітнього процесу, відродженні культури, духовному зростанню і обов’язково знайдуть свого читача.
 
Акція не закінчилася, вона  продовжується. 
 

З питань передачі книг звертайтеся до відділу комплектування документів за адресою:

м. Київ, вул. М. Бойчука, 42. поверх 8, кімната 806.

телефон. :  +38 (044) 284-70-13

 

З питань передачі електронних повнотекстових видань звертайтеся до відділу інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечння бібліотеки за адресою:

м. Київ, вул. М. Бойчука, 42. поверх 9, кімната 903.

телефон. :  +38 (044) 284-70-13

e-mail: vike-victory@ukr.net

 01-05-2023

ДО ДНЯ НАУКИ

 

МЕДАЛЬ БЛЕЗА ПЕСКАЛЯ

Медаль імені Блеза Паскаля, відомого французького вченого ХVII ст., математика і фізика, філософа і письменника – одна з вищих міжнародних нагород – засновано Європейською академією наук у 2003 році. Присуджується як визнання видатного особистого внеску нагороджуваного вченого в науку і технології, а також заради сприяння розвиткові дослідницьких навиків в освіті. Рішення про присудження нагороди ухвалює спеціальний комітет Європейської академії наук. За ступенем престижності в міжнародній науковій спільноті цій нагороді належить перше місце після Нобелівської премії.

Докладніше

 

Олександр Миколайович Гузь – видатний вчений в галузі механіки деформованих тіл та механіки суцільних середовищ, ім’я якого широко відоме у світі, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державних премій України та СРСР, Золотої медалі ім. В.І. Вернадського НАН України, кількох іменних премій НАН України, численних міжнародних премій, директор Інституту механіки ім.. С.П.Тимошенка НАН України, доктор технічних наук, професор, академік НАН України.

 

Вражає перелік наукових праць Олександра Миколайовича, в яких висвітлено одержані ним наукові результати. Академік О. М. Гузь написав і опублікував понад 70 монографій (з них 20 – без співавторів) та близько 1000 наукових статей (понад 400 з них – без співавторів). У закордонних видавництвах опубліковано англійською мовою шість монографій О. М. Гузя.

 

Серед його учнів 36 докторів і близько 100 кандидатів наук. За особистої

Участі та під керівництвом цього вченого вийшло у світ 12-томне видання «Механіка композитів», інші багатотомні фундаментальні праці про методи розрахунку оболонок, механіку композитних матеріалів та елементів конструкцій, просторові задачі теорії пружності та пластичності тощо.

О. М. Гузь – головний редактор міжнародного наукового журналу «Прикладна механіка», який є невід’ємною частиною структури Інституту механіки ім.. С. П. Тимошенко НАН України. З 1965 р. журнал перекладається англійською мовою  і видається в США.

У 2007 році Олександра Миколайовича було нагороджено медаллю Блеза Паскаля. Він єдиний з українських науковців, кого було удостоєно цієї відзнаки.
 


01-05-2023

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Фонд Електронної бібліотеки поповнився новими повнотекстовими виданнями. Усі бажаючі можуть ознайомитися із новинками кафедр переглянувши меню сайту : "Бібліотечний гід / Нові надходження / Надходження до Електронної бібліотеки (квітень 2023)".

 

 

 25-04-2023

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ

 

Атомний Вій опустив бетонні повіки,

Коло накреслив навколо себе страшне,

Чому Звізда – Полин упала в наші ріки?

Хто сіяв цю біду і хто її пожне?

 

Ліна Костенко

                                                                                                                                                            

26 квітня 2023 року відзначаються 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології. З того часу в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.

Нагадаємо, що під час російського вторгнення в Україну Чорнобильська АЕС була окупована російськими військами. Станцію звільнили 31 березня.

 04-04-2023

БЕЗКОШТОВНИЙ ДОСТУП ДО ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ

 

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
Research4Life надає безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів для українських ЗВО та наукових установ.
Тут ви можете переглянути книги та журнали міжнародних видавництв Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та ін.
 
Доступ надається через єдиний портал Research4Life, або ж спеціальні портали GORA та ARDI.
 
Матеріали щодо отримання доступу до кожної колекції ви знайдете тут:
У відповідних полях необхідно обрати назву країни та тип установи.


04-04-2023

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
Гортаючи сторінки тематичного дайджеста "Мости Києва: погляд крізь століття" Ви поринете у минуле та дізнаєтесь багато цікавого про сучасні мости Києва. З кожним мостом пов’язана хвилююча історія, чудові люди, забуті таємниці.
Якщо Вас цікавить історія будівництва перших мостів Києва та сучасні красені, які по праву вважаються визітівкою столиці, цей дайджест для Вас.
 
 


01-04-2023

НАУКОВО-ПРАКТИЧНІ КОНФЕРЕНЦІЇ

 

ШОСТА МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІНФОРМАЦІЯ, КОМУНІКАЦІЯ ТА УПРАВЛІННЯ ЗНАННЯМИ В ГЛОБАЛІЗОВАНОМУ СВІТІ», 18–20 ТРАВНЯ 2023 Р., ЗМІШАНИЙ ФОРМАТ

До уваги викладачів закладів передвищої та вищої фахової освіти, керівників бібліотек, координаторів, модераторів і тренерів бібліотечних тренінгових центрів, сучасних бібліотекарів ‒ активістів Української бібліотечної асоціації, усіх небайдужих до проблем бібліотечної освіти!

Запрошуємо взяти участь у Шостій Міжнародній науковій конференції «Інформація, комунікація та управління знаннями в глобалізованому світі», що відбудеться 18–20 травня 2023 р. у м. Києві у змішаному форматі.

Докладніше

 

Основним організатором Конференції є Київський національний університет культури і мистецтв, одним із співорганізаторів – ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Робочі мови конференції: українська, англійська, німецька, польська.

У межах Конференції передбачено Секцію 4. Інформаційно-бібліотечна та архівна освіта: виклики і рішення, на якій ми розглянемо організаційно-технологічні питання інформаційно-бібліотечної та архівної освіти в умовах війни та наступного оновлення її змісту з урахуванням викликів сьогодення і перспектив відбудови України. Планується обговорення програми підвищення кваліфікації «Бібліотека і політика національної пам’яті» та діалоги з презентаціями досвіду за проєктом ВГО Українська бібліотечна асоціація «Бібліотеки – хаби цифрової освіти».

Реєстрація для участі у Конференції відкрита до 15 квітня 2023 р.

Детальніше про реєстрацію, напрями роботи Конференції та публікацію тез виступів див. Інформаційний лист.

Контактні особи:

  • Новальська Тетяна Василівна +38 (067) 185-52-42
  • Цілина Марина Миколаївна +38 (098) 026-76-22
  • Прокопенко Людмила Іванівна +38 (098) 649-39-56

Запитання до ВГО Українська бібліотечна асоціація як співорганізатора Конференції просимо надсилати електронною поштою info@ula.org.ua.

 
Сторінка: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21